Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте ! Имам следния проблем с бял латекс марка vitex. Преди боята стените са грундирани с дълбоко проникващ грунд на Cerasit, след това шпатловка на Кнауф , пак грунд за боя на Vitex който се разрежда 1 към 3-4, и накрая бял латекс Vitex 9 литра дават го да се разрежда с 10 % вода. След две ръце стените не побеляват а стоят светло сиви. Шпатловката я правеха майстори а аз си боядисах стените. Защо се получава така ? Благодаря предварително!
iliya_i - майстор
ср юни 30, 2021 10:04 amVhb77 написа:
…..Vitex 9 литра дават го да се разрежда с 10 % вода.
Ако боята е прясна не се разрежда. Допустимо е да се разрежда с ДО 10% при необходимост (ако се пръска с пистолет) или нещо в този смисъл.
Може проблема да е в прочита.
chapara - майстор
ср юни 30, 2021 1:24 pmiliya_i написа:

Ако боята е прясна не се разрежда. Допустимо е да се разрежда с ДО 10% при необходимост (ако се пръска с пистолет) или нещо в този смисъл.
Може проблема да е в прочита.
Не съм съгласен, защото получаваш шагрен, а не опъната стена с цвят.
По скоро ми е интересно разбита ли е боята до дъно с бъркалка или пълнителя е някъде по дъното :? :-D :-D
torbalan - Дървен философ
Откакто в наше село продават Витекс - друг латекс не съм купувал.
Боядисвал съм и бяло и оцветено. Няма никакви проблеми.
шоп - майстор
ср юни 30, 2021 5:09 pmtorbalan написа:
Откакто в наше село продават Витекс - друг латекс не съм купувал.
Боядисвал съм и бяло и оцветено. Няма никакви проблеми.
+1 към мнението
тия дни завърших един етаж около 100м2
3 нюанса на сиво, основа витекс и машинно оцветяване в бриколажа. Грунда си бе на витекс. Работи се много приятно и леко. С две ръце резултата е супер.

Досега робувах на марки ( дулукс), но осъзнах, че има същото качество, но на много по-народна цена.

Тема "Малко помощ относно латекс!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: