• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
radius - майстор
съб ное 13, 2021 11:52 amLutchezar написа:
Истинският латекс като изсъхне става като детско балонче, точно толкова гумен, плътен и еластичен.
Адаш, ти за кондоми ли пишеш или за стенен латекс :lol: ?
muhala - майстор
След като си боядисал и ако искаш да коригираш нещо, използвай белия сатен на Боро. Нанасяш, шкуриш и си готор. На цвят е като белия латекс.
Lutchezar - майстор
RADIUS,
Докато не видях един скъп латекс как направи воден балон там където отвън беше повредена изолацията след пороен дъжд и аз си мислех че това са приказки 😂
Автора,
Колко време го чака да изсъхне, но пак лепнеше?
nexa - напреднал
Здравейте и аз имам питанка за стари стени . Една част от стената е направена от постна боя (която лесно се сваля с шпатула),
отдолу обаче е с нещо като лак и е рисувано, кърти се само на места където се напукало и надигнало ...
Искам да го мина с шпакловка с мрежа и после на кнауф полимерна и латекс . С какво да намажа това чудо преди да опъна ръцете с мрежа за да не падне ? Бетон контакт розовия с пясък дали е добра идея

Прикачен файл

IMG_20220425_121629211.jpg

Прикачен файл

IMG_20220425_121418986.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон апр 25, 2022 12:44 pmnexa написа:
Здравейте и аз имам питанка за стари стени . Една част от стената е направена от постна боя (която лесно се сваля с шпатула),
отдолу обаче е с нещо като лак и е рисувано, кърти се само на места където се напукало и надигнало ...
Искам да го мина с шпакловка с мрежа и после на кнауф полимерна и латекс . С какво да намажа това чудо преди да опъна ръцете с мрежа за да не падне ? Бетон контакт розовия с пясък дали е добра идея
Мммм, чудо-чудо.... Най-ми прилича на цокъл с блажна боя. Отгоре нищо не хваща. Начукай и надери , грунд и тогава шпакловката.
MamaMy - майстор
Не е блажна боя. Специална смес от постна боя и лепило Рила + опит за ефект дърво правен със по тъмна боя и широка шпакла. :)
chapara - майстор
Името е ,,фладер боядисване"😁, соц.изпълнение. Пистолет за топъл въздух и всичко долу, после бетонконтакт и шпакловка с гипс.лепило, шкурене Р80, финиш на Кнауф, шкурене Р180-220 и латекс.
nexa - напреднал
Благодаря за съвета с пистолета всичко падна долу !
А има ли вариант постната боя да се грундира с нещо като латекс+ц200 и да се боядиса с фасаген ?
понеже става въпрос за стълбище и не искам да шпакловам всичко ,това което като блажна боя е ясно ,че ще се сваля
chapara - майстор
Пробвай с Церезит ЦТ17. Не случайно казвам ,,пробвай", защото не е ясно колко ката боя е на стената.
пон апр 25, 2022 2:34 pmn_a написа:
пон апр 25, 2022 12:44 pmnexa написа:
Здравейте и аз имам питанка за стари стени . Една част от стената е направена от постна боя (която лесно се сваля с шпатула),
отдолу обаче е с нещо като лак и е рисувано, кърти се само на места където се напукало и надигнало ...
Искам да го мина с шпакловка с мрежа и после на кнауф полимерна и латекс . С какво да намажа това чудо преди да опъна ръцете с мрежа за да не падне ? Бетон контакт розовия с пясък дали е добра идея
Мммм, чудо-чудо.... Най-ми прилича на цокъл с блажна боя. Отгоре нищо не хваща. Начукай и надери , грунд и тогава шпакловката.
Имах подобен проблем, като включително две стени бяха налепени с нещо като мокет по тях.... сещай се - свлаяш, а от долу лепило "прома" от соца....
След дълго търсене, намерих "лекарството" с което да оправя положението https://www.cimex.bg/sanirashta-freza-cimex-sc150
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на стари стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: