Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Alpha - специалист
нед фев 13, 2022 10:14 pmmuhala написа:
Нали каза, че тавана е с гипсокартон, каква мазилка какви кабели ?
?!? Не.
kozl - майстор
Въпрос към тези с лъскавите линии:
Кабелът как и полаган - преди измазването или след това в изкопани канали в мазилката?
brum - майстор
При мен нямам идея как е полаган. Взех апартамента с акт 16. Но това се появи след време. В началото след боядисване нямаше следи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Латекс при омокряне почва да лъщи. Като изсъхне, лъскавината изчезва. На веднъж компрометирно място, по разни химически причини, се изменя перманентно цвета. Единствено лъскавината се появява и изчезва. Виждала съм такова на замазани пукнатини, вкопани кабели, всякакви достатъчно повърхностни метали, по границата на два вида мазилки... Виждала съм от конденз, виждала съм от теч...
nelina_london - специалист
пон фев 14, 2022 6:54 amkozl написа:
Въпрос към тези с лъскавите линии:
Кабелът как и полаган - преди измазването или след това в изкопани канали в мазилката?
При мен е положен преди мазилка ,като всички други.И кабелите не са замазвани с материал.Мазилката е гипсова турбозолна.Потретвам се,че влагата не е фактор.Нито мястото е било мокрено(не граничи с мокро помещение),нито е имало влага.С рекуператор сме и нивата и са винаги между 40 и 45 % .
Не се вижда фронтално,само под ъгъл.
Прикачен файл:
Screenshot_20220214-105807_Gallery.jpg
nork - специалист
Да спрете да си чешете езиците това се получава когато СТВ кабел не е положен на достатъчна дълбочина в шпакловката и е тънко шпаклован с гипс! Без значение лепило или сатен :idea:
Живи и здрави! :partyman:
kozl - майстор
пон фев 14, 2022 12:51 pmnork написа:
Да спрете да си чешете езиците това се получава когато СТВ кабел не е положен на достатъчна дълбочина в шпакловката и е тънко шпаклован с гипс! Без значение лепило или сатен :idea:
Живи и здрави! :partyman:
Ков е тоя кабел :?

И ква е логиката :?
addicted - специалист
СВТ. На мостовака изолацията по спецификация не трябва да предизвиква такива явления.
Lutchezar - майстор
Логиката е че този кабел е предназначен за вкарване в тръби и изолацията му реагира химически със строителните материали.
nelina_london - специалист
Точно това е.Върнах се в снимките на инсталацията.Със сигурност не е мостов кабел.Комуникационен е-многожилен,вероятно и той се води СВТ(тук съм невежа).
В конструкцията на тавана е в гофре,но в този спусък надолу е без.

Тема "Лъскави петна по тавана, повече от година след боядисване. Ново строителство." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: