Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Alpha - специалист
Преди повече от година и половина се шпаклова фино, грундира с грунд за латекс на Хротекс, и след това се боядиса с Артекс на Хротекс.
Може би около половин година след това се появи малко продълговато петно, като цяло не се вижда, само под определен ъгъл стои като лъскаво / мазно на фона на абсолютно матовия и много равно боядисан таван.
Още година по-късно, вече се вижда доста дълга черта. Няма гипскартони, окачване, и т.н.

Никъде в останалите стаи няма такова нещо. Коридорите са с окачен гипскартон.

За момента не се ползва.

Кажете според вас от какво може да е това? Благодаря!

Прикачен файл

IMG_0788.jpg

Прикачен файл

IMG_0787.jpg

Прикачен файл

IMG_0786.jpg

Прикачен файл

IMG_0783.jpg

Прикачен файл

IMG_0781.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Някой е разлял олиото
brum - майстор
При мен се появиха такива там, където има кабели в шпакловката. Нямам никакво обяснение защо. Но е видимо как от разклонителните кутии тръгват едни подобни по-лъскава линия към контактите и ключовете.

Мини го с детектор на напрежение и ще се потвърди лесно дали е това.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какво има над този таван?
kozl - майстор
Това на снимка 0783 в края не е ли кабел :?
И както писа
brum написа:
При мен се появиха такива там, където има кабели в шпакловката. Нямам никакво обяснение защо. Но е видимо как от разклонителните кутии тръгват едни подобни по-лъскава линия към контактите и ключовете.

Мини го с детектор на напрежение и ще се потвърди лесно дали е това.
Еми случвало се е специалисти да си закрепят кабела с некакъв разтвор и после от него да избива през гипсовата мазилка и латекса.
Обаче защо се гланцира :?
Това с гланца съм забелязал да се получава при запълване на канал с разнороден материал от този де е шпакловано наоколо и там латекса стои по гланцов. Но това се вижда още след боядисването.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 06, 2022 9:30 amkozl написа:

Обаче защо се гланцира :?
Мокро е, затова
nelina_london - специалист
При нас се получи същото само на един кабел на стената.Не знам дали има значение ,но е единствения кабел от комуникационен тип(многожилен) между климатика и управлението за стена.Не е замазван с разтвор.Сложен е на принципа на всички други.
И лъсна по същия начин след време.Може би половин година след боядисването.
Alpha - специалист
Благодаря на всички отговорили!
Не исках да ви подвеждам и насочвам, но да - лъщи точно по трасето на кабела.
Явно не само при мен се е случвало... А не е като да работи лампа, че да тече ток.

Та въпросът сега е - как се лекува това?
Като имате предвид, че има три ръце латекс Артекс на Хротекс по целия таван. След грунда за латекс на същата фирма.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 06, 2022 1:20 pmAlpha написа:
Благодаря на всички отговорили!
Не исках да ви подвеждам и насочвам, но да - лъщи точно по трасето на кабела.
Явно не само при мен се е случвало... А не е като да работи лампа, че да тече ток.

Та въпросът сега е - как се лекува това?
Като имате предвид, че има три ръце латекс Артекс на Хротекс по целия таван. След грунда за латекс на същата фирма.
Бележи петното и виж на лято как ще се промени
brum - майстор
При мен лято и зима разлика няма. Стените бяха боядисани преди 10 години и в началото го нямаше. Имам пребоядисвани стаи на 2 и 6 години. Ще погледна там дали се виждат кабелите.

Тема "Лъскави петна по тавана, повече от година след боядисване. Ново строителство." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: