Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Alpha - специалист
нед фев 06, 2022 12:52 amn_a написа:
Какво има над този таван?
Друг апартамент, който се обитава.
Alpha - специалист
нед фев 06, 2022 10:41 amn_a написа:
нед фев 06, 2022 9:30 amkozl написа:

Обаче защо се гланцира :?
Мокро е, затова
Повече от година и половина след последните операции (грунд и латекс). От какво да е мокро? Като се има предвид, че в първите месеци нямаше нищо.
brum - майстор
Не е мокро. При мен са измазани мостови проводници. Няма тръби, няма нищо по което да върви влага. Където има влага ефекта е друг - боята се люпи на юфка.

Някаква реакция се случва между мазилката и кабела, но нямам идея каква. И явно не е изолиран случай. При мен строителството е преди 2010та. Тук говорим за нещо съвсем прясно.

И не е от лепилото с което е хванат кабела, защото е по цялата дължина на проводниците.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако на лято не лъщи, значи е конденз
brum - майстор
Не е конденз. При мен е целогодишно и го има основно по вътрешни стени които са между две отопляеми стаи. А влажността е редовно ниска зимно време.
nelina_london - специалист
Изобщо не става дума за влага.И аз стигнах до извода,че е реакция на кабела с мазилката и ми се върти в главата,че този кабел е купуван от друго място и вероятно качеството му е ниско.И при нас е на вътрешна междинна стена.
Дори няма отношение доколко тънка е мазилката над него,защото на измазаните тавани мазилката е колкото да покрие кабелите и няма подобни лъскави следи.
Alpha - специалист
Отново благодаря на всички отговорили. Сега за мен има два важни въпроса:

1. Това, че покритието на кабела е в реакция с мазилката значи ли, че в един момент може да се очакват проблеми с този кабел?

2. И, естествено - как може да се оправи, с какво да се замаже? Така, че да го запечата.
brum - майстор
На първият въпрос - при мен 15 години проблем не е имало. Силно ме съмнява да стане нещо след още 15 години.
nelina_london - специалист
Това е някакъв примес в гумата,който излъсква мястото.При положение,че се уточни ,че не става и дума за влага,не виждам,защо това да пречи на живота и нормалната експлоатация на кабела.
muhala - майстор
Нали каза, че тавана е с гипсокартон, каква мазилка какви кабели ?

Тема "Лъскави петна по тавана, повече от година след боядисване. Ново строителство." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: