• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
edibg - помощник
Здравейте,

трябва ми помощ за боя която мога да поръчам, с която да боядисам върху метал, който влиза в контакт с питейни течности с максимална температура 100С (казан за варене на бира :) ).

Имам един неръждаем казан за бира, който така го "завариха", че сега ръждясва на мястото където е заварено парчето 20 х 10см (не знам какъв метал е, но кородира) и трябва да го предпазя дали с боя или с някакво масло ( например това ).

Моля за мнения относно какво мога да ползвам в този случай.
ESPACE - майстор
Не е ли по лесно да го изрежеш това парче и да сложиш и завариш неръждаемо?
edibg - помощник
ср фев 09, 2022 12:09 pmESPACE написа:
Не е ли по лесно да го изрежеш това парче и да сложиш и завариш неръждаемо?
Не е вариант. Вече е толкова прцакан, че евентуална следваща заварка ще трябва да се изреже и от ръба му, на който лежи вътрешния казан и...нещата стават сложни. Просто не уцелих на майстор, за това и търся вариант да го ре-протектна, защото всичко останало си работи както трябва.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма такава боя.

Доколкото схванах, няма директен контакт с бирата?

Полиране до блясък върши работа или ако можеш някаква оксидация да направиш
edibg - помощник
ср фев 09, 2022 12:41 pmn_a написа:
Няма такава боя.

Доколкото схванах, няма директен контакт с бирата?

Полиране до блясък върши работа или ако можеш някаква оксидация да направиш
Ще снимам по-късно днес, но да има контакт с бирата, но не е постоянно, а само ако се вари повече количество или в началото на варенето, докато не е намаляло нивото. Проблема е че поради парата от варенето кородира и конденза се стича към това коетова варя, а бих искал да огранича контакта на тази корозия с бирата.

Боите на водна основа няма ли да издържат на 100С? Ако не дали има някакви епоксидни двукомпонентни смоли които да са пригодни за хранително-вкусовата промишленост или някаква боя тип тефлонова (като за тиган )?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
НЯМА БОЯ на която да и е разрешен контакт с храна!

:-) Няма и боя, която да си остане на мястото при такива условия

Стегни се в кръста и намери МАЙСТОР


Раязбирам, че си мъж и виждаш само едно нещо, но се върни и погледни какво още предложих
edibg - помощник
ср фев 09, 2022 2:26 pmn_a написа:
НЯМА БОЯ на която да и е разрешен контакт с храна!

:-) Няма и боя, която да си остане на мястото при такива условия

Стегни се в кръста и намери МАЙСТОР

Раязбирам, че си мъж и виждаш само едно нещо, но се върни и погледни какво още предложих
Видях за оксидацията и в момента чета за процеса, но не мисля че ще реши проблема, то и в момента си има форма на оксидация, трябва да допрочета/разгледм за да разбера целия процес. Покрай оксидацията ще видя и дали има тип електролиза - да се потопи в нещо да се пусне ток и да се наслои някакъв материал.
Относно излъскването...това правя преди всяко варене, след варенето измивам и издухвам до колкото мога с компресора, но на следващия път отново е ръждясало.

Майстор повече няма да търся, защото не им вярвам, че ще могат да оправят тази каша, по скоро ще си взема нов казан и този ще е за части и без това го бях отписал още преди "ремонта". Исках да разбера дали има решение в посоката в която се бях ориентирал - е явно няма :).

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
fantom - специалист
Смени това парче което са сложили с неръждавейка, или хвърли цялото, това са ти вариантите.
Два метала в контакт винаги кородират, никакво покритие няма да помогне.
krasi92 - майстор
Можеш да го хромираш.За покритие с твърд хром поръчки приемат брекзитите.Плащаш предварително и процедурите и транспорта.
  • 1
  • 2

Тема "Боя за контакт с храни - 100С" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: