Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Lutchezar - майстор
Ако искате сама да сваляте камъка ще се преквалифицирате на каменоделец/скулптор. Със сигурност ще е по-трудно възстановяването отколкото да направите нещо отгоре.
Освен брокера би трябвало да има някой бивш собственик който да знае какъв е камъкът, как и върху какво е полаган.
Ако е идеално гладък без шупли има специални фолиа с които би могло да се облепи и ще прилича на каквото си пожелаете, от огледало през металик до тухла или тебеширено бяло или какъвто и да е друг цвят...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт фев 22, 2022 7:28 pmNightshade1 написа:
Здравейте, искам да сваля облицовка от плоски плочи естествен камък:
https://ibb.co/KxMCRmn

По възможност да опитам сама.. моля за съвет за какво да внимавам, с какво може да са лепени и как да подготвя стената за шпакловка.
Друг вариант, чудех се дали да не боядисам отгоре, но това е някакъв резервен план. Благодаря :)
Залепи директно гипскартон и не се занимавай повече
chapara - майстор
На първо четене, аз го виждам като запълнен и полиран ТРАВЕРТИН, ползва се предимно за тузарски жилища, дворци и други. Цената на кв.м.матерял варира от 80 до 400 лв. Има и топлоизолационни качества. При така откритата информация, мисля че с цел запазване, най съхраняващия начин е да се налепят тапети с обикновенно лепило!🙄
kozl - майстор
ср фев 23, 2022 12:39 pmchapara написа:
На първо четене, аз го виждам като запълнен и полиран ТРАВЕРТИН, ползва се предимно за тузарски жилища, дворци и други. Цената на кв.м.матерял варира от 80 до 400 лв. Има и топлоизолационни качества. При така откритата информация, мисля че с цел запазване, най съхраняващия начин е да се налепят тапети с обикновенно лепило!🙄
+1.
А в ъглите да се заложат летвички по размер, може и с тригълно напречно сечение и ъгъла ще се оформи като фаска.
Обаче със заоблените части при свода нема да стане с летвички. :sad:

Аз по снимката не мога да отгатна какъв е камъка, но пък ми харесва :roll:
chapara - майстор
Е, свода може да остане като акцент птимерно, тоо всичко може :cool:
Nightshade1 - помощник
Камъкът е от Балчик и в оригинал е сив, днес го видях на места. Какъв точно не знам, но в камъка се виждат мидички.
Проблемът е че на места е добре, на други места са пробивали, сменяли са контакти, запълвали са с друг
камък… та на места обмислям да бъде изшлайфан (предполагам доста прах ще се вдигне), но на други просто няма начин, трябва да се шпаклова, то от тоя камък има във всяка стая тук-там..
kozl - майстор
ср фев 23, 2022 8:22 pmNightshade1 написа:
Камъкът е от Балчик и в оригинал е сив, днес го видях на места. Какъв точно не знам, но в камъка се виждат мидички.
Мушелкалк - варовик. Не е от скъпите, но е много ефектен за стенна облицовка.
chapara - майстор
Не, травертин от морски образувания👍 и е скъп в България забранен за добив! Вкарва са в момента от арабския свят, но от къде се добива :?
Nightshade1 - помощник
Доколкото виждам от снимки из нета, камъкът си е такъв охра на цвят? Може ли да се оцвети в друг цвят по някакъв начин? Сиво например.
Lutchezar - майстор
Може ли някоя снимка отблизо?

Тема "Каменна облицовка вътрешна стена - сваляне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: