Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Celeborn - специалист
Здравейте,

Имам няколко външни ролетни алуминиеви щори и две гаражни врати (също такива), които гонят 20 години, но като цяло си функционират супер и не ми се дава една торба пари за смяната им само защото не изглеждат добре. Иска ми се да ги освежа като ги пребоядисам отвън, защото бялата боя (предполагам прахово нанесена) на места с повече контакт при навиване и развиване е оголена до метал.
Чудя се кой е най-удачният начин за добър резултат при положение, че доста трудно ще мога да ги пръсна отново прахово :)

Ще ги измия и обезмасля хубаво, ще ги мина с изопропилов алкохол и после мисля директно да пръскам с компресора, но не съм сигурен каква боя и лак биха били подхоящи, за да не се обелят при първото вдигане и сваляне на ламелите... не разбирам много от такъв тип боядисване, уви, Единствено ми се иска да си останат бял мат и по възможност да не пожълтяват от слънцето след 2 години (сегашните нямат и помен от нещо такова). Ще се радвам, ако някой може да даде малко акъл...

Тема "Боядисване на ролетни алуминиеви щори и врати?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: