Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Mitashki_MM - специалист
Здравейте - стар апартамент с мека варова мазилка, тънка гипсова шпакловка и 2-3 слоя стара боя дето принципно изглежда здрава, но на някой места дето имаше за поправки ми направи впечатление, че пада на люспи, под които сякаш има някакъв фин прах. Както и да е - шпакловам си проблемните места, шкуря, минавам стените с прахосмукачка, влажен парцал, после грунд CT 17. Първата ръка всичко изглежда ОК но при втората цели люспи почват да се надигат след валяка на нивото между старите слоеве боя или между гипса и първата боя. Грунда ли е калпав (то в днешно време всички претендират да са дълбокопроникващи ама доколко е така?) или аз нещо бъркам в технологията или изпълнението?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юни 24, 2022 1:55 pmMitashki_MM написа:
...или аз нещо бъркам в технологията или изпълнението?
Стърже се до здраво... Грундът върши друга работа
yanush - специалист
Това е винервайс- не е вар.
Шкурене до здраво иначе все ще пада със и без грунд.
Този филм съм го играл 1 път.
Mitashki_MM - специалист
Ай - проблем! Аз ако тръгна да натискам с шпаклата ще сваля цялата мазилка до тухла - изглежда навремето са мятали мокър пясък с малко вар, отгоре има и <?1мм пресечен гипс и 2-3 ръце от тая боя. В момента не ми се влиза в тежки филми - на тоя кофти основа какво друго мога да пробвам - машина и някаква по-рядка боя ако ще и на 5 ръце да се нанася?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юни 24, 2022 7:53 pmMitashki_MM написа:
.. на тоя кофти основа какво друго мога да пробвам -..
След грунда нищо
Без грунд, можеше да варосаш

Тема "Латекс върху стара боя на ?варова основа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: