Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
valbg1 - напреднал
Искам да лакирам дървенията на къщата с лак Bochemit Estetik (първият път е с такъв и съм доволен). Мога да взема пистолет Bosch PFS 3000-2, но се притеснявам, дали няма да му е проблем.
На лака пише, че може да се нанася с пулверизиране. За пистолета дават, че е за обикновени лакове.
Дали ще се повреди нещо пистолета? И ако мога да го ползвам - с какво най-добре да измия след приключване - разредител, спирт или нещо друго?
nikolson - майстор
Наскоро лакирах една детска пързалка с Бохемит с най-обикновен пулверизатор
radius - майстор
Ее ти, такова профи, да лакираш детска пързалка с тая отрова.
Иначе естетика си е с вискозитет на водица, що да не може с пистолет И ПОДХОДЯЩА МАСКА С ABEK филтър !
valbg1 - напреднал
На гъстота /вискозитет де/ и аз не мисля, че ще е проблем. Като съставки - дали няма да е вреден/агресивен към пистолета Бош. Или най-малкото - препоръчайте с каква химия да измия веднага след приключване.
radius - майстор
Ако не ме разбра, мисли за себе си, не за пистолета.
nikolson - майстор
чет юли 07, 2022 8:50 pmradius написа:
Ее ти, такова профи...
Никакво профи не съм.
Колкото до отровите, само конструкцията е дървена, пързалката си е пластмасова. Мисля че LOC е от разтворителя, така че с времето изветрява.
schuldiner - майстор
Миналата седмица подновявах 5-годишен Бохемит Естетик на ограда и декинг, общо стотина квадрата. Дървенията е добре запазена, но от "естетик"-а нищо не е останало - грозно, та грозно. Лечение с вибро и ексцентрик шлайф 80-100, докато се покаже някаква прилична дървесина, наново импрегнант, евентуално с цвят, отгоре лак 2 ръце, нанесен с четка. Като ти харесва Естетик, нека той да е, но с четка! Валякът е компромис, а пулверизаторът - ако бързаш да отбиеш номера. Професионален бояджия може и добре да се справи с пистолета на открито, но пак ще е по-зле спрямо четката.

Тема "Импрегнант Bochemit Estetik може ли с пулверизатор Bosch" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: