Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
kozl - майстор
И аз мисля, че е добре - признак, че боята се изпъва (свива) като изсъхне, а това намаля релефа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колко лева на квадрат ви излезе това боядисване?
Домашен немайстор - специалист
пет авг 12, 2022 2:49 pmn_a написа:
Колко лева на квадрат ви излезе това боядисване?
Боядисвам около 13 квадрата с литър боя. Боята ми е в 4-литрови разфасовки, които купих на промоция по 26 лева, иначе са по около 30 лева. Значи 50 до 58 стотинки на квадрат на ръка излиза материалът. Трудът е от мен. :) Изглежда, че си трябват 3 ръце минимум и евентуално четвърта.
Последна промяна от Домашен немайстор на пет авг 12, 2022 3:08 pm, променено общо 2 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет авг 12, 2022 3:04 pmДомашен немайстор написа:
пет авг 12, 2022 2:49 pmn_a написа:
Колко лева на квадрат ви излезе това боядисване?
Боядисвам около 13 квадрата с литър боя. Боята ми е в 4-литрови разфасовки, които купих на промоция по 26 лева, иначе са по около 30 лева. Значи 50 до 58 стотинки на квадрат на ръка излиза материалът. Трудът е от мен. :) Изглежда, че си трябват 3 ръце минимум и евентуално четвърта.
2лв? Благодаря
Домашен немайстор - специалист
пет авг 12, 2022 3:07 pmn_a написа:
пет авг 12, 2022 3:04 pmДомашен немайстор написа:
пет авг 12, 2022 2:49 pmn_a написа:
Колко лева на квадрат ви излезе това боядисване?
Боядисвам около 13 квадрата с литър боя. Боята ми е в 4-литрови разфасовки, които купих на промоция по 26 лева, иначе са по около 30 лева. Значи 50 до 58 стотинки на квадрат на ръка излиза материалът. Трудът е от мен. :) Изглежда, че си трябват 3 ръце минимум и евентуално четвърта.
2лв? Благодаря
Да, нещо такова. Моля.
vlax - майстор
А при мен се получи тавана основа 2 ръце Леко и финиш 1 ръка Боро.На мокро изглежда добре.Утре като изсъхне ще е още по-приятно за окото.Като че ли Борото не са го развалили,от много години не съм го ползвал.А защо е по-евтино от Лекото не знам.Последния път преди 6 години ползвах гръцки латекс,добър е.Днес ходих в магазина ,пак същия гръцки латекс,но цената по-голяма и от Лекото и се отказах,все пак ми трябваше 1 ръка да сложа за финиш.
:partyman:
MamaMy - майстор
Този латекс Ойкос дали е добър или само рекламата е голяма?
Lisko - майстор
По аналогична тема си говорехме с приятел тия дни. След години опитване на различни марки и цени накрая бил стигнал до следния извод - отиваш вика и купуваш най-скъпата боя. Като сметнеш колко ръце и какъв краен резултат - накрая ще ти излезе по-изгодно отколкото да купуваш евтина. Откак стигнал до това "откритие" си действал все така и нямал никакви проблеми.
torbalan - Дървен философ
пет авг 12, 2022 10:05 pmvlax написа:
...А защо е по-евтино от Лекото не знам...
На Леко-то му плащаш и рекламата.
agj - майстор
Домашен немайстор, от прочетеното до тук,и на мен също ми се струва че си попаднал на некачествена боя. Аз горещо препоръчвам марката Baumaster. Преди около 4 години съвсем случайно си купих такива боя. И съм изключително доволен. . Никога не съм имал проблем с нанасяне и покриване. При спазвне на предписанията за разреждане "две ръце " са напълно достатъчни за качествено боядисаване на стените.
Последна промяна от agj на съб авг 13, 2022 9:22 am, променено общо 1 път.

Тема "Доколко може да се разрежда латексът?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: