Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Xelian - помощник
Здравейте,

след години на мъки с четки и валяци искам да си взема безвъдушна машина за боядисване WAGNER . Преди да съм направил белята и да я задръстя искам да попита какви бои може да се ползват.
Предполагам, че след добро почистване такива на водна основна няма да има проблеми, но относно алкидните лакове, ползващи се за дърво, тях може ли да се ползват? Боите алкидни за метал 3:1, грундове за метал? Там почистването с корселин/AMB ще върши ли работа или ще унищожа машината и пистолет?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 10, 2022 6:03 pmXelian написа:
Здравейте,

след години на мъки с четки и валяци искам да си взема безвъдушна машина за боядисване WAGNER . Преди да съм направил белята и да я задръстя искам да попита какви бои може да се ползват.
Предполагам, че след добро почистване такива на водна основна няма да има проблеми, но относно алкидните лакове, ползващи се за дърво, тях може ли да се ползват? Боите алкидни за метал 3:1, грундове за метал? Там почистването с корселин/AMB ще върши ли работа или ще унищожа машината и пистолет?
https://spraytech.bg/mashini-za-boyadis ... er-90-skid
Xelian - помощник
Не си търся машина, а съвети за боите, които да се ползват. Знам,че има хубави Greco по 18хил, избрал съм си бюджетна за мен. Интересувам се да боядисвам освен стени и тавани и метални конструкции на открито за това ми е много важно алкидните бои как стои въпроса с тях.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 11, 2022 8:56 amXelian написа:
Не си търся машина, а съвети за боите, които да се ползват. Знам,че има хубави Greco по 18хил, избрал съм си бюджетна за мен. Интересувам се да боядисвам освен стени и тавани и метални конструкции на открито за това ми е много важно алкидните бои как стои въпроса с тях.
В сайта с машината пише ВСИЧКО необходимо за боите!!
Xelian - помощник
3) Универсалност - машините за безвъздушно боядисване могат да се използват за широк спектър от материали - латекс, фасадни бои, вододисперсионни бои, интериорни и екстериорни бои, бои на химическа основа, блажни бои, алкидни бои, акрилни бои, силиконови бои, епоксидни и полиуретанови бои, пожарозащитни, хидроизолационни бои и други покрития за вътрешни и външни работни места и могат лесно да бъдат транспортирани от едно работното място до друго.
Ок а как се почистват. С водно разтворими се взима кофа с вода, а за акрилни или блажни бои? Там не може да взема 10литра AMB? Може ли съвети как вие го правите?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пръскам с разредител. Мислех го за логично, естествествено и близко до ума

Тема "Каква боя може да се използва с безвъдушна машина за боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: