• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
pif4o - специалист
Варов латекс ми звучи като постна пържола :)
Мартин Кръстев - помощник
Ползвах варов латекс Китфорт - много добре покрива и няма нужда даже да се минава 3 пъти.
savagebs - специалист
Аз също много се чудех защото не исках да запечатвам стените и в крайна сметка с един чувал хидрантна вар варосах около 300кв стени на една ръка, резултата е много добър добра покривност от 1вата ръка, почти не цапа като се пипне. Да имате сила в ръцете защото не е като боядисването с латекс и валяк.Не се препоръчва пръскане с машина или мазане с валяк.Видях го на етикети на купешки варови смеси за боядисване .Отне ми 4ри дни по цял ден мазане.След варосване вътре миришеше приятно а не химия.Като варосване използвах четка 4х14см с естествен косъм по скоро е баданарка за 7 лв. Сместа я правя 1 кофичка вар на прах , една кофичка вода, долу горе равни теглови части.Преди да намажа с вар предварително пръскам с вода с пръскачка самите стени, са измазани с варова мазилка и си попива вода.Стените не са шпакловани и се получава красив релеф след варосване.Варовото мляко трябва често да се пребърква в кофичката защото малко се утаява.Бях с шапка , ръкавици и очила варта малко пръска или покапва и трябва да се пазите.На пода също слагах найлон да не цапам.Преди появата на латекси и подобни масово стените са се варосвали.Сега има латекси по 30лева за литър :)
В youtube има доста клипчета които са на тема варосване -wimewash им казват. Спестих и някакви пари от 60 кила латекс за 1ва ръка.Имах малки пукнатини по мазилката, варта успешно ги запълни.
hidrazin - майстор
нед окт 09, 2022 7:55 amsavagebs написа:
... вар на прах ...
Това е грешка. Трябва да се използва нормална гасена вар. Мокра.
Разбиваш във вода, прецеждаш и напред.
Може и да се оцвети с "постни" бои но трябва да се приготви цялото необходимо количество наведнъж.
Че и с лек излишък. Там е истината.
:partyman:
agj - майстор
ср сеп 21, 2022 9:35 pmpif4o написа:
Колеги, селската къща до сега е била с варосани стени и тавани, в добро състояние са общо взето но са си за боя вече. Щеше ми се да ги варосам пак ама като се сетя кво чудо е с тая вар баданарки и прочие, няма ли нещо по модерно ама пак да е варово, (латекси не ми предлагайте), моля да кажете някоя боя на прилична цена която наистина е варова основа. Гледах мефисто примерно, пише дишащо ама никъде не пише каква му е основата, всъщност пише: Вододисперсионна боя на базата на водоразтворим полимер ! тва не ми мяса хич варово :) Намерих една на риофикс ама кат и видях цената ми се огънаха коленете, е бах тая вар 274 лева за 16 кила. Другото беше Витекс Vi, ама и тои ме съмнява да е варов. Та слушам ви :) Накрая ще фане студ там немога да боядисам :)
Много си е добро Мефисто-то. Трети или четвърти път боядисвам с него. Стената преди него, ми беше варво боядисана.
pif4o - специалист
съб окт 08, 2022 12:58 pmМартин Кръстев написа:
Ползвах варов латекс Китфорт - много добре покрива и няма нужда даже да се минава 3 пъти.
И аз взех една кофа от него, много съм доволен, мяса си да си е истинска вар с някоя добавчица, покрива добре, не цапа и не се отмива много лесно, с него боядисвах таваните че с вар щях да се видя в чудо, даже им писах на чехите какво е съдържането на ЛОС оная кака вика -няма бе, това си е вар, ама по скъпа щото е в кофа хаха.
Сега да кажа за варта, взех едно чувалче 10 кила гасена вар, предвид гъстотата на китфорта реших да докарам и варта на тая гъстота, мисля че за тея 10 кила вар съм ползвал около 4 литра максимум вода и 1 кг готварска сол (за солта не знам що :) така четох, безир не посмях да сложа за С200 дума да не става) Та варта я боядисвах по стените, те си бяха варосвани от преди, плесках я с четка за дрехи- сещате се. Варта ми се получи като гъстота на кисело мялко 3 процента, абе може да е трябвало да е по рядка но не пръскаше въобоще покри много добре още с първата ръка въобще не се наложи втора. Като цяло съм доволен от работата с нея, не я пробвах с валяк сигурно щеше да стане. След изсъхване стените не цапат чак толкова иска по сериозно натискане за да остане бяло по ръката.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръчайте Варова боя." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: