• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон апр 03, 2023 8:15 pmemosms написа:
Ти не четеш
Шприц кит на Боди. На спрей е, както го обичаш
ВСИЧКО ВСИЧКО е описано отдавна в раздела, но аз не чета
fantom - специалист
пон апр 03, 2023 7:19 pmemosms написа:
Ми темата е за грунд
грунд върху какво?
какво ще има върху грунда?
знаеш ли?
emosms - специалист
Шприц кит на спрей... за мдф и дърво ли :-D

Грунда който взех (very well) за нищо не става, лесно може да се изтрие.
Не знам кой им е позволил да напише, че хващал върху стъкло...

По добре тая фирма да се преориентира към украса за партита, торти, нещо от сорта, за временна декорация.
Там им е силата :-D
emosms - специалист
вт апр 04, 2023 5:33 pmfantom написа:
пон апр 03, 2023 7:19 pmemosms написа:
Ми темата е за грунд
грунд върху какво?
какво ще има върху грунда?
знаеш ли?
viewtopic.php?f=25&t=69869

Спрея от втория пост.
Детайлите са матиран на ръка хром никел, някъде избива до мед, а на места и основата - цам.

Пак се опитвах да ги покрия галванично (помедняване), каквато ми беше първоначалната идея в една друга тема.
Честно казано, хваща по-здраво от боята, по трудно се изтърква и не се избърсва с ацетон/обезмаслител като фалшивите спрейове. Напротив - изчиства се :-D

Но там има друг проблем - има зони, където не хваща (или почва да хваща след десетки третирания), и не знам защо :(
Привидно, повърхността изглежда еднакво с където хваща.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср апр 05, 2023 10:54 pmemosms написа:
Шприц кит на спрей... за мдф и дърво ли :-D

Грунда който взех (very well) за нищо не става, лесно може да се изтрие.
Не знам кой им е позволил да напише, че хващал върху стъкло...

По добре тая фирма да се преориентира към украса за партита, торти, нещо от сорта, за временна декорация.
Там им е силата :-D
Дървен фолософ си ми ти.
На Боди китовете са ми от автотенекеджии и бояджии. Доволна ли съм, не сменям материал. Четенето на етикети е най-първото нещо, после идват пробите. И мислене си трябва.
Някакси не си подготвил основата, затова помедняването ти не хваща. Не че знаем как помедняваш...
emosms - специалист
Помеднявам с меден сулфат разтвор, редуване на киселинен и алкален, с ток.
Тук има още един проблем - киселинния (без него изобщо не почва да хваща) образува язви там където съм свалил до цам.
Почти съм се примирил - това се случва по някои ръбчета на отливката, които не са много видими.
Само че, тр. още да стържа и да топя някои места, където отказва да хване медта.

С боята не знам, вече съм супер скептичен към еднокомпонентни бои и не ми харесва колко лесно се свалят с разредител.
Двукомпонентни - няма с какво да пръскам.
Тези, с които пробвах, се свалят буквално с едно забърсване с ацетон.
Докато галваничното, дори и домашно некачествено, избледнява постепенно ако го търкаш и изглежда много по-натурално като износено, отколкото скапаните гнусни бои.

Не трябваше да бързам с този боклук грунд. Нещо такова ще стане ли (епоксиден грунд, на спрей):
- https://www.ars-avtomateriali.com/produ ... 2494d74c59

Още един епоксиден:
- https://chromoline.com/bg/Sprey_epoksid ... 0ml_-p2334

А на body, за това ли става въпрос:
- https://perocar.com/produkti/sprey-boi- ... ren-400ml/

И не е ясно как ще се понесе с боята, която ми харесва на цвят:
- https://avtomateriali.com/sprej-boya-po ... 9-med.html
emosms - специалист
Втори опит с грунда very well, след галванично матиране - като че ли хваща по-добре :D
Ако пак се налага да боядисвам нещо (по принцип за метал най-добре на прахово), ще пробвам епоксидните, не са мн. по-скъпи.

Но определено не си струва - скапани спрейове, грунд, боя, измислен лак, който не може да се шлайфа и полира....
По-скъпо от праховото за някакви гомняни спрейове играчки, сума ти ръце и часове за съхнене, във всеки момент може да олее или да се залепи някакво боклуче....
Пълна скръб, не си струва труда.
  • 1
  • 2

Тема "Грунд метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: