Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
5kof - специалист
Здравейте. Става въпрос за преходна лайсна на едно ниво между две съседни помещения - хол и кухня. Подът на кухнята е с корк 4мм, лакиран. Подът на хола е с корков ламинат. Въпросната лайсна съм я поставял преди 10-12 години. Но горката не издържа на въздействието на камиончета, колелета и всякакви други ППС на внуците. Та питането ми е с какво да върна лайсната в работно състояние, т.е. да покрива прехода между двете помещения. За момента разполагам с MOMENT Universal Classic, отворено някога за нещо и BISON EPOXY Universal, което не е отваряно и не съм работил с него. По Ваш съвет и препоръка бих потърсил и друго лепило, което ще свърши качествено работа. Ще съм признателен за всички съвети и всякаква помощ! Благодаря предварително! =D> Лек и успешен ден на всички!
chapara - майстор
Кафяв полиуретанов уплътнител :cool:
Chefo77 - майстор
Силикон, универсален прозрачен. Почистваш добре с ацетон, мажеш две линии по дължина на лайстната отдолу и топки във фугата на пода, през 10-ина см. Лепиш, затискаш ... на следващия ден изрязваш излязлото (ако не ти се чисти с мокра кърпичка докато е прясно).
chapara - майстор
вт апр 04, 2023 8:45 pmChefo77 написа:
Силикон, универсален прозрачен. Почистваш добре с ацетон, мажеш две линии по дължина на лайстната отдолу и топки във фугата на пода, през 10-ина см. Лепиш, затискаш ... на следващия ден изрязваш излязлото (ако не ти се чисти с мокра кърпичка докато е прясно).
Аз Чефо предпочитам хартиено тиксо :cool:
Ако не си пробвал, страшно много си загубил!
Chefo77 - майстор
вт апр 04, 2023 9:55 pmchapara написа:
Аз Чефо предпочитам хартиено тиксо :cool:
Ако не си пробвал, страшно много си загубил!
Ако имаш предвид вместо затискане - ако е равно, няма напрежения в лайстната и не е излязло лепило - да, и аз използвам, кафяво, автомобилно. Но ако си почистил лайстната с мокра кърпичка, не лепне :)
Ако се шегуваш, че лепиш с него, е друго :) :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср апр 05, 2023 7:35 amChefo77 написа:

Ако се шегуваш, че лепиш с него, е друго :) :)

С хартиено тиксо маскираш повърхностите преди лепене. Излишното лепило отива по тиксото....
chapara - майстор
ср апр 05, 2023 8:36 amn_a написа:
ср апр 05, 2023 7:35 amChefo77 написа:

Ако се шегуваш, че лепиш с него, е друго :) :)

С хартиено тиксо маскираш повърхностите преди лепене. Излишното лепило отива по тиксото....
n_a 👍 супер си в превода✌️
Chefo77 - майстор
Специално за преходна лайстна - не става, няма и смисъл да се облепват повърхностите :wink:
chapara - майстор
ср апр 05, 2023 6:31 pmChefo77 написа:
Специално за преходна лайстна - не става, няма и смисъл да се облепват повърхностите :wink:
Въпрос на виждане :cool:

Тема "С какво да залепя трайно преходна лайсна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: