• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
kr1100 - майстор
пон юли 24, 2023 12:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Грунда е в познатият на поколения тъмночервен цвят. Не бих го ползвал за нещо подобно, макар да си върши работата отлично.
Отдавна има сив грунд.
Нелина помисли за сребърен феролит. С него едно време мацаха с ръкавици стълбовете за осветление по улиците и не ръждясваха с десетки години.
И на снимката не е поцинковано огнището.
nelina_london - специалист
Също съм на мнение ,че поцинковането е измислена екстра ,щом ръждясвало след 2 седмици .А това значи, че бързо ще ръждяса и отвън .За съжаление ,сребърния феролит няма да ми пасне отвън ,чисто цветово . Иначе , съм го ползвала за запечатка на отрязаните планки от кофража на бетонените шайби .
Гледам в брошурата на Лидъл за седмицата има спрей битумен грунд .Още по-лесно от това да го мажа с валяк/четка .
radius - майстор
Колкото по-лесно - по-нетрайно !
Оригиналът е гъст като бабина лютеница, спрейчето - някаква реплика.
nelina_london - специалист
Аха... като спрей лака .Ще мажа лютеницата тогава :)
Lutchezar - майстор
Има гумиращи спрейове. Първия си го взех по грешка, трябваше ми черен цвят на бяло компютърно флопи. А сега са си направо хит, вместо фолио ги ползват по колите, може на няколко слоя. Ако няма да го излагаш на огън, с това ще е най-лесно.
Баръма - напреднал
пон юли 24, 2023 11:10 amradius написа:
Според мен с нещо дебело на битумна основа. Или т.нар. "боди" за коли. Има и сиво, което е полимерно , има и черно битумно.
За предложението на radius съм. Имам 2 балона от бойлер обмазани така, не са мръднали.
nelina_london - специалист
Еми ,това ще е тогава .Ще дам отзвук след това , задължително .

А,ако има вече ръжда (в дилема съм дали да обработя и капака на шахтата) ,вероятно се запечатва предварително? Капакът е боядисван с Протекта преди 3г.

Лъчо ,и твоето е интересно ,по специфики е много добре .Много изкушаващо ми действа спрей формата на продуктите .
  • 1
  • 2

Тема "Препоръка за покритие против корозия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: