• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nelina_london - специалист
Закупих съд(огнище) ,което ще ползвам за водно огледало ,да кажем мини фонтан (развъдник на комари :-D ) По описание е метал с поцинковано покритие .Пределно ясно е ,че ще ръждяса на външните атмосферни условия .Мога ли да го обработя с някакъв защитен слой предварително или да почакам да ръждяса ,което по мнения на потребители ще е доста скоро ?
Досега съм ползвала само Протекта 3в1 .Видях ,че при колите ползват течен парафин ,но все пак за места ,които не киснат във вода .
Прикачен файл:
Screenshot_20230724_084516_Google.jpg
Screenshot_20230724_084516_Google.jpg (47.01 KиБ) Видяна 3812 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, то си има покритието. Ако не му го нарушиш, ще си е ОК. Малко ми е странно, поцинковано огнище, огънят ще го съсипе по-бързо от водата
nelina_london - специалист
И аз така си казах ,като прочетох описанието и го купих . После прочетох мнения на чужди потребители ,ползващи го като воден съд ,че ръждясвало бързо.
Съмнявам се наистина да е поцинковано за тази цена .В чуждите сайтове пише само special treated ,по-скоро ще е спрейнато с боя с цинк .
Последна промяна от nelina_london на пон юли 24, 2023 11:47 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Течен парафин при колите е още по-интересно ;-)
Нещотото можеш да го правиш всичко каквото си поискаш, според дизайнерското си виждане. На мен и ръждясало би ми харесало. Но по принцип бих ползвала керамика
radius - майстор
Според мен с нещо дебело на битумна основа. Или т.нар. "боди" за коли. Има и сиво, което е полимерно , има и черно битумно.
nelina_london - специалист
пон юли 24, 2023 10:21 amn_a написа:
Течен парафин при колите е още по-интересно ;-)
Нещотото можеш да го правиш всичко каквото си поискаш, според дизайнерското си виждане. На мен и ръждясало би ми харесало. Но по принцип бих ползвала керамика
И аз се двоумях между изцяло рустикален ръждясал вид ,който никак няма да е трудно да поддържам ,докато се пробие :) . От керамика/камък не става ,защото ще е позиционирано върху капака на водомерната шахта ,тоест трябва да е леко и мобилно ,за да го местя веднъж месечно .Гледах кашпи с такава форма и размер от фибростъкло .Кръстили са ги "дизайнерски" и цената ме отвя .
В крайна сметка ,с каквото го да го намажа/опаковам ще е равно на цената на огнището(30лв) ,обаче толкова ми пасна на екстериора ,че вървя в посока максимално съхранение или покупка на още едно резервно :)

radius ,интересна идея .Пускам търсачката да видя конкретния вид за коли .Първоначално и аз имах идеята за мембрана /битум за къщи ,но не си го представих като как бих могла да го положа.
Преди 40г., Тати грундира поцинкована мрежа с обикновен грунд за метал.
Няма петънце от ръжда и до днес.
Имам ламаринено барбекю, което седи на атм. условия вече 7-8 г.
Перфектно ръждясало е и си ми харесва така.
radius - майстор
Моите предложения се мажат, не са мембрани :wink:
nelina_london - специалист
Видях ги ,пише ,че се получава тип асфалтово покритие и грунд не се ползва .Супер ми пасва ,още повече , че го има в черен цвят и не се боядисва после . Благодаря !
Трифон ,преди да пусна темата търсих продукти и попаднах на въпросния грунд ,обаче нямаше разяснения дали е прозрачен и реших ,че ако не ми хареса на вид ,впоследствие ще трябва и боя ...
Грунда е в познатият на поколения тъмночервен цвят. Не бих го ползвал за нещо подобно, макар да си върши работата отлично.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръка за покритие против корозия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: