Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Neznam86 - напреднал
Ситуацията е - панелен апартамент. Стените и таванът е покрит с фибран и е шплаковано с норгипс. Таванът се боядисва с леко сребърни йони, а стените с - леко интерин. Подпухва на места или направо се отлепя боята. От какво може да е? Стените на еднта стая още не са боядисана. Да продължим ли с леко интерин-а или с нещо друго?
iliya_i - майстор
Влага в шпакловката. Кога е шпакловано?
Neznam86 - напреднал
април или май, ако не се лъжа, а мисля, че почнахме да боядисваме юни или юли.
chapara - майстор
Грунд??
Принципно бояджиѝската работа изглежда, но не е проста работа!
Neznam86 - напреднал
пон авг 14, 2023 2:19 pmchapara написа:
Грунд??
Принципно бояджиѝската работа изглежда, но не е проста работа!


В началото не ползвахме,но като видяхме какво се случва нанесохме. Само че проблемът си остава.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Казвате, че леко сребърни йони подпухва, леко интерин подпухва, грунд подпухва?
Норгипс каква шпакловка точно и как е положена, колко дебело?
miliad - майстор
Тънка шпакловка върху фибрана и като се намокри от латекса се отлепя от основата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 14, 2023 4:19 pmmiliad написа:
Тънка шпакловка върху фибрана и като се намокри от латекса се отлепя от основата.
Дам, вероятно неподходяща шпакловка, неправилно положена
chapara - майстор
пон авг 14, 2023 4:19 pmmiliad написа:
Тънка шпакловка върху фибрана и като се намокри от латекса се отлепя от основата.
Това за фибрана ми се загуби :)
Ми да, кой шпаклова фибран с гипс :shock:
Две ръце лепило с ПВЦ мрежа и после шпакловка, макар че такава вътрешн изолация е = мухъл и никъде не се препоръчва напротив!
Хайде сега всичкото фибран долу, а боята в килера на стайна температура.
Питайте и четете бе хора, толко изписано има!. Много съжаляам, но чули, недочули, не става.
speka_rs - майстор
Аз съм направил 3 къщи и 5 апартамента с фибран за вътрешна изолация и си немам грам мухал. И го препоръчвам пред каквато и да е паропропусклива изолация за вътрешно използване.

Тема "подпухване и отляпене при боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: