Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
chapara - майстор
Гипс въхрху фибран = 0% адхезия, ако ме разбираш. Сваляй преди да си се набълбукал още повече😉

Едно доуточнение към Т.Трифонов.
При варианта предстенна обшивка не случайно казвам двуслоен картон. 50 кв.м. стени и тавани правят 1куб.м. сух гипс, който абсорбира влагата. Задължителното проветряване един час в денонощието дава възможност за ,,издишване" и така се получава баланса за който малцина знаят че е задължителен😉
Помните че в училищата преди появата на новите техноллгии всяко междучасие прозорците се отваряха. Нищо ново под слънцето😁
vlax - майстор
вт авг 15, 2023 7:27 pmchapara написа:
...Сваляй преди да си се ...

Ако позволите да се намеся плахо в темата. :) Не разбирам толкова от материята,мислех да не се бутам между шамарите.Ама не се сдържах. :-D Не плашете човека,това се отнася и за Трифун.Сваляй та сваляй.Може и да е сгрешил човека но вие го стресирате и го хвърляте по...
Аз съм в етаж от къща 100 кв.Външна изолация нямам.Имам само вътрешна,навсякъде всички стаи правена през годините,фибран,стиропор,различна дебелина.Сам съм я правил.На таваните/1 етаж съм/ 2 см. стиропор.Правя нормално проветряване всяка година и до сега нямам влага.ПВЦ дограма.То ес според вашето писане "дишане","вдишване" и "издишване".Не ви разбирам на термините,може и да е сгрешил,ама оставете човека това което е направил да не го сваля.Толкоз от мен.
:partyman:
chapara - майстор
:?
Последна промяна от chapara на ср авг 16, 2023 10:28 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
вт авг 15, 2023 8:26 pmchapara написа:
вт авг 15, 2023 7:47 pmvlax написа:
вт авг 15, 2023 7:27 pmchapara написа:
...Сваляй преди да си се ...

Ако позволите да се намеся плахо в темата. :) Не разбирам толкова от материята,мислех да не се бутам между шамарите.Ама не се сдържах.
Ми що се буташ :? :shock:
И аз не се сдържам , ма от ЯД, че от нечетене и непитане се трошат кървави пари! Тази работа не става само с приказки от комшиите, а с четене и образование.
Някой знае ли че от медицинска и строителна професия има най много грешки в гробищата? Наясно ли си какви поражения върху човека се получават при живеене в среда с плесен и гъбички? Явно не си, но ти е жал, и на мен, но не за труда и парите, а за човеците. И да, казвайки че в дома ви нама, ок. Но преди да събориш не можеш да го видиш. Е, аз съм го виждал много пъти. И гипса е идеалната среда за спорестите!

Но всеки има глава на раменете си!!!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 15, 2023 7:47 pmvlax написа:
...Правя нормално проветряване всяка година ...
Имаш предвид всеки ден, надявам се

Проблемите се виждат под изолацията, обикновено

Питащият твърде вероятно не е спазил технология и не е комбинирал правилно... Това е система и като има неподходящ компонент, не сработва. Няма как да знаем, дава инфо на час по лъжичка
chapara - майстор
ср авг 16, 2023 9:31 amn_a написа:
вт авг 15, 2023 7:47 pmvlax написа:
...Правя нормално проветряване всяка година ...
Имаш предвид всеки ден, надявам се

Проблемите се виждат под изолацията, обикновено

Питащият твърде вероятно не е спазил технология и не е комбинирал правилно... Това е система и като има неподходящ компонент, не сработва. Няма как да знаем, дава инфо на час по лъжичка
Кой колкото дава, толкова плучава😊

Явно не му харесват отговорите и промяна на посоката в темата и съжаляа за започването ѝ.. Ще си продължи и толкова. Аз каквото имах го споделих!
✍️🤝
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 16, 2023 10:36 amchapara написа:
Явно не му харесват отговорите и промяна на посоката в темата и съжаляа за започването ѝ.. Ще си продължи и толкова. Аз каквото имах го споделих!
Ако си нямаш работа, погледните предните му теми, същата история
chapara - майстор
Имам си😁, но и да нямам пак няма да го следя, да се оправля. На мен си ми е тамън😉
Той поне е кротък. Има една поредица от не знам как да ги нареча, та ако не им кажеш каквото очакват да чуят, стават злобни и обиждат. Ма и те да се оправлят😁😁😄 През тура мий😃 :drinkers:

Тема "подпухване и отляпене при боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: