Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
MamaMy - майстор
Това ми се случи в една стая където бяха шпакловали с гипс. При шкуренето са го изчистили, но не много добре. От фината пепел която беше останала латекса се надигна и стана на юфка. Отлепяше се на парцали и висеше надолу. След повторно шкурене стените бяха изчистени с прахосмукачка и след това забърсани с влажна кърпа. Последвалото боядисване беше без проблеми.
Neznam86 - напреднал
пон авг 14, 2023 3:51 pmn_a написа:
Казвате, че леко сребърни йони подпухва, леко интерин подпухва, грунд подпухва?
Норгипс каква шпакловка точно и как е положена, колко дебело?
Мисля, че беше тази:
https://norgips.bg/produkti/norgips-ext ... sh-12.html
Не знам колко дебело е, но май е тънко положена.



пон авг 14, 2023 4:32 pmchapara написа:


Това за фибрана ми се загуби :)
Ми да, кой шпаклова фибран с гипс :shock:
Две ръце лепило с ПВЦ мрежа и после шпакловка, макар че такава вътрешн изолация е = мухъл и никъде не се препоръчва напротив!
Хайде сега всичкото фибран долу, а боята в килера на стайна температура.
Питайте и четете бе хора, толко изписано има!. Много съжаляам, но чули, недочули, не става.
Е то има изписани най-различни неща, които си противоречат. И като махнем фибрана какво да сложим? Няма ли и по-нормално решение?









Благодаря за това:
пон авг 14, 2023 5:22 pmMamaMy написа:
Това ми се случи в една стая където бяха шпакловали с гипс. При шкуренето са го изчистили, но не много добре. От фината пепел която беше останала латекса се надигна и стана на юфка. Отлепяше се на парцали и висеше надолу. След повторно шкурене стените бяха изчистени с прахосмукачка и след това забърсани с влажна кърпа. Последвалото боядисване беше без проблеми.
За тавана няма особен избор с по сносен резултат, но от стените да се махне фибранТът!
На стените може да се направи със стЕрЕопор отвън.
Леко ще намалее влажността, при значително повишен комфорт.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 14, 2023 8:54 pmNeznam86 написа:
пон авг 14, 2023 3:51 pmn_a написа:
Казвате, че леко сребърни йони подпухва, леко интерин подпухва, грунд подпухва?
Норгипс каква шпакловка точно и как е положена, колко дебело?
Мисля, че беше тази:
https://norgips.bg/produkti/norgips-ext ... sh-12.html
Не знам колко дебело е, но май е тънко положена.



пон авг 14, 2023 4:32 pmchapara написа:


Това за фибрана ми се загуби :)
Ми да, кой шпаклова фибран с гипс :shock:
Две ръце лепило с ПВЦ мрежа и после шпакловка, макар че такава вътрешн изолация е = мухъл и никъде не се препоръчва напротив!
Хайде сега всичкото фибран долу, а боята в килера на стайна температура.
Питайте и четете бе хора, толко изписано има!. Много съжаляам, но чули, недочули, не става.
Е то има изписани най-различни неща, които си противоречат. И като махнем фибрана какво да сложим? Няма ли и по-нормално решение?

E, щом не се чете, аз няма да пиша повече
chapara - майстор
Вата, парозащитна мембрана, предстенна обшивка с двоен гипсокартон. Всичко това и за стени и за тавани. По изключение на тавана може да е стиропор, ако гарантирано над плочата температурата няма да пада под нула градуса докато свят светува.
Фибран освен за под с въздържание и особено мнение само на под.

И това не е мое лично мнение! Фибран на външна неизолирана стена от вън и обитаемо помещение е пак казвам = конденз и мухъл, проверено не еднократно.
Neznam86 - напреднал
пон авг 14, 2023 10:33 pmn_a написа:
пон авг 14, 2023 8:54 pmNeznam86 написа:
пон авг 14, 2023 3:51 pmn_a написа:
Казвате, че леко сребърни йони подпухва, леко интерин подпухва, грунд подпухва?
Норгипс каква шпакловка точно и как е положена, колко дебело?
Мисля, че беше тази:
https://norgips.bg/produkti/norgips-ext ... sh-12.html
Не знам колко дебело е, но май е тънко положена.



пон авг 14, 2023 4:32 pmchapara написа:


Това за фибрана ми се загуби :)
Ми да, кой шпаклова фибран с гипс :shock:
Две ръце лепило с ПВЦ мрежа и после шпакловка, макар че такава вътрешн изолация е = мухъл и никъде не се препоръчва напротив!
Хайде сега всичкото фибран долу, а боята в килера на стайна температура.
Питайте и четете бе хора, толко изписано има!. Много съжаляам, но чули, недочули, не става.
Е то има изписани най-различни неща, които си противоречат. И като махнем фибрана какво да сложим? Няма ли и по-нормално решение?

E, щом не се чете, аз няма да пиша повече
Кое не се чете? Писах просто, че има много изписани неща и сега в темата имаше мнение за подкрепа на фибрана. Нали сме вложили пари в него и за майстори!? Не можем да го махнем и да почнем пак.
вт авг 15, 2023 7:52 amNeznam86 написа:
пон авг 14, 2023 10:33 pmn_a написа:
E, щом не се чете, аз няма да пиша повече
Кое не се чете? Писах просто, че има много изписани неща и сега в темата имаше мнение за подкрепа на фибрана. Нали сме вложили пари в него и за майстори!? Не можем да го махнем и да почнем пак.
Не четете, това е. Ако бяхте чели, ако бяхте се потрудили да потърсите информация предварително, щяхте да игнорирате единственото мнение в подкрепа на фибрана.
Какво може да се очаква като се увиеш в найлон- влага естествено.
Писах за тавана. Чапара също е дал мнание.
Общо взето, за да запазим топлината, нямаме голям избор. Вата с паромембрана е също като фибрана, по отношение топлото и влагата. Там, при малък пропуск, започва да страда и топлоизолационно.
Стиропор- диша, но не колкото ни се иска. Отново влага.
Вътрешната топлоизолация я сравняват някои с хладилниците. Единият вид трябва да се размразяват на определено време. Защо ли?!!!
НоФроста изпарява влагата в помещението- "измислил го е руснака".
С вътрешната се губи акумулиращият ефект.
Писах- да се махне! Какво от това, че сте дали пари за материали и майстори, след като сте сгрешили?!
Да се направи със стиропор отвън- също писах! Писах и какъв ще е ефекта, ако сте прочели.
И въобще, четене навреме, спестява много безполезни приказки, пари и разочарования.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 15, 2023 7:52 amNeznam86 написа:

Кое не се чете? Писах просто, че има много изписани неща и сега в темата имаше мнение за подкрепа на фибрана. Нали сме вложили пари в него и за майстори!? Не можем да го махнем и да почнем пак.
На самата ви гипсова шпакловка си пише за какво е! Пише, че се полага върху минерална основа! Вие, като не си четете за продуктите, които ползвате, колкото и да четете по форумите, все ще ви е объркано! Освен пари, вложете и още нещо!
Neznam86 - напреднал
вт авг 15, 2023 9:55 amn_a написа:
вт авг 15, 2023 7:52 amNeznam86 написа:

Кое не се чете? Писах просто, че има много изписани неща и сега в темата имаше мнение за подкрепа на фибрана. Нали сме вложили пари в него и за майстори!? Не можем да го махнем и да почнем пак.
На самата ви гипсова шпакловка си пише за какво е! Пише, че се полага върху минерална основа! Вие, като не си четете за продуктите, които ползвате, колкото и да четете по форумите, все ще ви е объркано! Освен пари, вложете и още нещо!

Норгипсът е последния слой. Правено е с мрежа, лепко универсал и още нещо, което не знам какво е. Това което искаха майсторите това сме взели.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 15, 2023 11:17 amNeznam86 написа:
Стените и таванът е покрит с фибран и е шплаковано с норгипс.

Норгипсът е последния слой. Правено е с мрежа, лепко универсал и още нещо, което не знам какво е. Това което искаха майсторите това сме взели.
Още някоя информацийка ще има ли??
*****!
Снимки от близо и от далеч?
Грундът какъв е и къде е?

Тема "подпухване и отляпене при боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: