• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
brum - майстор
Трифоне, туй има значение ако говорим за вода. Там дето има относителни влажности и при 100% изпариението приключва.

А тая работа с кореселина ще се отмерише ама няма да е преди зимата. Мести децата в друга стая, че е по-лесно от лекуване на болести.

За да помогнеш на процеса можеш да пробваш да осигуриш течение - вентилатор който да обдухва там където е химията. Ама не съм убеден колко осезаем ще е ефекта.
нед сеп 24, 2023 2:36 pmbrum написа:
Трифоне, туй има значение ако говорим за вода. Там дето има относителни влажности и при 100% изпариението приключва.

А тая работа с кореселина ще се отмерише ама няма да е преди зимата. Мести децата в друга стая, че е по-лесно от лекуване на болести.

За да помогнеш на процеса можеш да пробваш да осигуриш течение - вентилатор който да обдухва там където е химията. Ама не съм убеден колко осезаем ще е ефекта.
Е тъй де. Кога е по влажно у дома- през зимата, кога се топлим или през лятото?
Термо-хигрометрите ми казват по сухо през зимата. Това означава ли по интензивно изпарение?
Lutchezar - майстор
Нагряването помага във всички случаи да се изпари по-бързо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 23, 2023 9:09 pmdjogobg написа:
Разля се АМВ ...
https://megachim.com/index.php?main_pag ... anguage=bg
Пиши им с молба за акъл... и на другите производители пиши. Все някой благ човек ще отговори
brum - майстор
нед сеп 24, 2023 2:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 24, 2023 2:36 pmbrum написа:
Трифоне, туй има значение ако говорим за вода. Там дето има относителни влажности и при 100% изпариението приключва.

А тая работа с кореселина ще се отмерише ама няма да е преди зимата. Мести децата в друга стая, че е по-лесно от лекуване на болести.

За да помогнеш на процеса можеш да пробваш да осигуриш течение - вентилатор който да обдухва там където е химията. Ама не съм убеден колко осезаем ще е ефекта.
Е тъй де. Кога е по влажно у дома- през зимата, кога се топлим или през лятото?
Термо-хигрометрите ми казват по сухо през зимата. Това означава ли по интензивно изпарение?
Термо-хигрометрите мерят насищане с пари на вода, не насищане с пари на АМВ.
Вероятно си правя грешни изводи.
djogobg - специалист
В крайна сметка ще тествам няколко варианта - 1. вентилатор с филтър с активен въглен. 2. мокра кърпа в стаята(била абсорбирала миризмата, защото молекулите полепват по нея, даже ще сложа вентилаторът да я пообдухва) и ще запаля свещ(не за да се помоля, а защото малко от малко изгаряла съединенията). Ще видя, кое ще е най-ефективно.
Също така ще минавам с влажен парцал тавана(миещ се латекс е, ще го понесе). Идеите намерих в някакъв руски сайт.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 24, 2023 9:39 pmdjogobg написа:
В крайна сметка ще тествам няколко варианта - 1. вентилатор с филтър с активен въглен. 2. мокра кърпа в стаята(била абсорбирала миризмата, защото молекулите полепват по нея, даже ще сложа вентилаторът да я пообдухва) и ще запаля свещ(не за да се помоля, а защото малко от малко изгаряла съединенията). Ще видя, кое ще е най-ефективно.
Също така ще минавам с влажен парцал тавана(миещ се латекс е, ще го понесе). Идеите намерих в някакъв руски сайт.
Сода бикарбонат абсорбира миризми
Събори компрометираната мазилка на тавана и без това петното АМВ ще личи
brum - майстор
Миещ латекс = не-дишащ. Съответно туй ще се изпарява много бавно.

Можеш да пробваш с пречиствател за въздуха с активен въглен ако няма къде другаде да сложите децата.
djogobg - специалист
Взех пречиствател. Филтрира леко, обаче течението, което прави, изкарва още повече миризма от тавана и мирише още повече... Което е бонус, докато децата ги няма. Когато са там, просто ще оставям вратата отворена и малко отворен прозорец(докато може), така не мирише в стаята. Вкъщи сме си ескимоси и без друго. За жалост поне още месец няма да имам друга стая, в която да ги преместя.
  • 1
  • 2

Тема "Обезмирисяване след поливане с АМВ разредител." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: