• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
istefanov87 - специалист
Здравейте,

интересно ми е ако някой има по-така наблюдения как се движат цените на вътрешното шпакловане и боядисване (само труд, то е ясно че материалите могат да са и така, и така), защото доста варират цифрите, които виждам, а обясненията за това не винаги се връзват.

Става въпрос:
- от турбозол по стените до готова стена с латекс - фина шпакловка, грунд, боя, всичко до готова стена
- от картон до готова стена - шпакловане, шлайфане, грунд, боя, всичко до готова стена

Обясняваха ми доста, че в зависимост от качеството, което се търси, цената може да варира доста (говорим почти двойно - грубо между 25 и 50 лв на квадрат, само труд). Хора без финансов интерес от цялата работа пък ми казаха, че по техни наблюдения читав майстор за 10-12 лв на квадрат шпакловка и още толкова за боядисване абсурд да се хване.

По принцип имам наблюдения, че при картона наистина има голяма разлика от майстор до майстор - в момента ми взимат близо 60-70% повече за изграждането на гипсокартона спрямо друго място, което наблюдавам, но разликата в изпълнението е огромна (дори благодарение на това което наблюдавам при моите майстори обърнахме внимание на другите да си оправят доста неща впоследствие). За фината шпакловка и боята обаче ми се струва, че ако тези с турбозола вече са си оставили ръцете (а те на някои места са, няма какво да се лъжем) и Господ да дойде да шпаклова, накрая ще си има кусури, все пак криви стени с фина шпакловка няма да се изправят.

Та в тоя ред на мисли се чудя доколко е оправдано някой да взима двойно на друг, дори да е много по-добър ? Предполагам, че и за 25, и за 50 лв накрая ще се пусне прожектора да се види кой какво е свършил и който не се е старал овреме ще коригира за своя сметка без значение колко е взимал, или не работят точно така нещата ?
Все пак говорим за грубо 800 квадрата стени и тавани за подготвяне, при 50 лв на квадрат това са 40 000 за труд, при 25 са 20 000 - как би могла да се аргументира такава разлика само с майсторлък при положение че реално не всичко зависи от майстора на този етап вече ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 17, 2024 7:15 amistefanov87 написа:
... не работят точно така нещата ...
... Така и това и онова и трето и пето и накрая " имал си - дал си"...
Какво, всъщност, питаш?
chapara - майстор
съб фев 17, 2024 6:35 pmn_a написа:
съб фев 17, 2024 7:15 amistefanov87 написа:
... не работят точно така нещата ...
... Така и това и онова и трето и пето и накрая " имал си - дал си"...
Какво, всъщност, питаш?
😁😁😁Как да уноди катеричка във въздуха по време на летеж. Ма не знае че добрите майстори не преправят чужда работа или взимат двойно и тройно след ,,майстори".
istefanov87 - специалист
Така, започваме с типичните за български форум отговори, не особено изненадващо ... въпросите бяха съвсем конкретни и ясни, не са философски теми - или имаш наблюдения как е въпросния пазар, или нямаш. Ако имаш - сподели, ако нямаш - има и други теми, където може би може да допринесеш с нещо, не е нужно във всяка да се разпише човек.
chapara написа:
😁😁😁Как да уноди катеричка във въздуха по време на летеж. Ма не знае че добрите майстори не преправят чужда работа или взимат двойно и тройно след ,,майстори".
От 3 години се разправям с майстори айде да не е ежедневно, ама през ден .. виждал съм хора с двойна надница от нулата да правят неща, които средноинтелигентно шимпанзе никога не би направило. На село всеки е тарикат, така че кой колко взима рядко е показателно за каквото и да е у нас. Затова и точно са ми въпросите. Да не кажа, че до тук знам повече истории за хора, дето са си заебали строежите заради маймуни, отколкото за добри майстори, та вече не съм убеден че последното изобщо вирее тук ...
n_a написа:
... Така и това и онова и трето и пето и накрая " имал си - дал си"...
Какво, всъщност, питаш?
Питам следните 2 неща, ще ги напиша отново:

- с какво може да се аргументира разлика за една и съща работа (написал съм каква) в порядък 2 до 3 пъти, при положение че накрая така или иначе ще се пуска прожектор и обекта няма да се приеме (съответно пари няма да се дадат) докато нещата не са свършени както трябва ?

- колко все пак е нормално да се взима за тази работа към днешна дата - целта ми не е да е експлоатирам хората, ако едно нещо си струва Х и майсторът си върши работата както трябва и е добър ще си получи Х.
Не искам да плащам по-евтино за некадърници, но ако някой е тарикат и е решил само защото работи на скъп обект да вземе 2-3-4 Х, това също не го толерирам - и за 25, и за 50 лв ще влезем в бюджета, но селски тарикати няма да издържам, затова и се ориентирам как е пазара. Както казваше един познат, дето вече не се занимава, но го водих преди време да огледа някои неща как са направени - "в такава къща само като вляза и цената ми се качва с 20-30%" ...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 18, 2024 6:46 amistefanov87 написа:

n_a написа:
... Така и това и онова и трето и пето и накрая " имал си - дал си"...
Какво, всъщност, питаш?
Питам следните 2 неща, ще ги напиша отново:

- с какво може да се аргументира разлика за една и съща работа (написал съм каква) в порядък 2 до 3 пъти, при положение че накрая така или иначе ще се пуска прожектор и обекта няма да се приеме (съответно пари няма да се дадат) докато нещата не са свършени както трябва ?

- колко все пак е нормално да се взима за тази работа към днешна дата - целта ми не е да е експлоатирам хората, ако едно нещо си струва Х и майсторът си върши работата както трябва и е добър ще си получи Х.
Не искам да плащам по-евтино за некадърници, но ако някой е тарикат и е решил само защото работи на скъп обект да вземе 2-3-4 Х, това също не го толерирам - и за 25, и за 50 лв ще влезем в бюджета, но селски тарикати няма да издържам, затова и се ориентирам как е пазара. Както казваше един познат, дето вече не се занимава, но го водих преди време да огледа някои неща как са направени - "в такава къща само като вляза и цената ми се качва с 20-30%" ...
Ами аз съм ти отговорила, но виждам, че ти не разбираш кратко писано. Искаш метри емоционално обилно повтаряне.
Пазар - всичко се предлага,всичко може да бъде прието, колкото ти е личната граница токова търпиш и/или даваш. Каквото толерираш това ще да е... И на теб не ти разбирам драмата. Един продукт/услуга могат да бъдат описани, едни пари могат да бъдат договорени и там където се срещнат нещата, там се къса пазарлъка. Ако е писано да е гладко, трябва да е гладко, ако е писано да е равно, трябва да е равно, ако е писано да е гладко и равно - трябва да е гладко и равно. ако е писано 50 за гладко и равно и тн и тн. Това със селския тарикат дето го издържаш не го разбрах,защото още си е писаното назад от врачанеца, че майстор понеже е майстор все ще ти ги вземе...
Е, писах много, дано разбереш. Аз още не разбирам какво питаш
istefanov87 - специалист
нед фев 18, 2024 7:20 amn_a написа:
Ами аз съм ти отговорила, но виждам, че ти не разбираш кратко писано. Искаш метри емоционално обилно повтаряне.
Пазар - всичко се предлага,всичко може да бъде прието, колкото ти е личната граница токова търпиш и/или даваш. Каквото толерираш това ще да е...
Е именно този манталитет на "майсторята" ми е драмата и това именно е селския тарикат дето ще влезе в къща за 1 милион и понеже я вижда че е за 1 милион ще си сложи 50-100% отгоре на надницата - това е тоя дето не искам да го издържам.

Пазарната цена за мен е тази, която се дава масово, а не това дето сульо и пульо ще пробва да ти поиска. Ако пазарно добрите майстори наистина взимат 50, ОК - нека е 50. Ако обаче в апартамент в Люлин ще вземе 25, а при мен ще вземе 50, един и същи майстор за една и съща работа - то е ясно и колко е и майстор, обикновено хората с такъв манталитет не стигат много далеч в майсторлъка си (то затова и у нас са кът във всички сфери, че сме си с такова мислене).

За да се пазаря трябва да познавам пазара. Циганята дето висят за някаква работа пред общината сигурно и за 10-15 лева ще го свършат, не е това въпроса. Въпросът е от каква цена надолу започваш да събираш само некадърни маймуни и това някой, който познава пазара, вероятно ще може да го каже. Нямам нужда от уроци по пазарене (което май се опитваш да ми преподаваш), а от конкретна информация как се движат цените в момента.
Киррил - специалист
Полагане на дълбокопроникващ грунд преди направа на шпакловка по стени и тавани м²- 5 лв.
Полагане на шпакловка с гипсово лепило една ръка по измазани стени и тавани.м² - 14 лв.
Полагане на финна шпакловка "Sheetrock" две ръце по стени и тавани м² - 14 лв.
Шлайфане на положена шпакловка м²- 5 лв.
Полагане на грунд преди боядисване по стени и тавани м²- 5 лв.
Боядисване с включен бял латекс по тавани м² - 14 лв.
Боядисване с включен цветен латекс по стени м²- 15 лв.
-----------------------------------------------------------------------------
= 57 лв/м2 цена за София дето хората взимат мнооого пари. В провинцията цената е по-ниска.

п.с.
Не забравяй, че сега живеем в капитализма, където за пари всеки е готов да прецака, излъже, дори да убие някой. Всеки те преценя по облеклото, мястото на жилището и труда е най-малкия проблем. Това не е само в строителството. Знаеш ли колко е таксата на американският колеж за семестър? 8000 евро за семестър или 16000 евро за година. В другите страни е много по-ниска. Това е пазарна икономика.
istefanov87 - специалист
нед фев 18, 2024 8:50 amКиррил написа:
Полагане на дълбокопроникващ грунд преди направа на шпакловка по стени и тавани м²- 5 лв.
Полагане на шпакловка с гипсово лепило една ръка по измазани стени и тавани.м² - 14 лв.
Полагане на финна шпакловка "Sheetrock" две ръце по стени и тавани м² - 14 лв.
Шлайфане на положена шпакловка м²- 5 лв.
Полагане на грунд преди боядисване по стени и тавани м²- 5 лв.
Боядисване с включен бял латекс по тавани м² - 14 лв.
Боядисване с включен цветен латекс по стени м²- 15 лв.
-----------------------------------------------------------------------------
= 72 лв/м2 цена за София дето хората взимат мнооого пари. В провинцията цената е по-ниска.
Това май не би трябвало да се събира директно :-D
Но иначе благодаря, харесва ми че е разбито покомпонентно, май така ще трябва да започна да ги искам офертите.
нед фев 18, 2024 8:50 amКиррил написа:
п.с.
Не забравяй, че сега живеем в капитализма, където за пари всеки е готов да прецака, излъже, дори да убие някой. Всеки те преценя по облеклото, мястото на жилището и труда е най-малкия проблем. Това не е само в строителството. Знаеш ли колко е таксата на американският колеж за семестър? 8000 евро за семестър или 16000 евро за година. В другите страни е много по-ниска. Това е пазарна икономика.
Е затова именно ми е и пазарното проучване, аз вече доста такива ги изгоних за 3 години, но явно ще продължаваме ...
Chefo77 - майстор
Всъщност, никой нищо не може да ти гарантира. Може за 20 лева да ти свършат по-качествена работа, отколкото за 50. Не е много, но все пак е възможно.
Локацията, цената на имота и демонстрираната платежоспособност са само брънки във веригата на некоректните изпълнители. За мен цената трябва да се определя не от това дали клиентът може да плати някакви пари, а от сложността на проекта, използваните материали, времето и опита, които ще инвестираш в този проект. Всичко друго е търсене на начин за изкарване на някой лев отгоре. А започнеш ли да търсиш тарикатското, плоскостта е наклонена и алчността те дърпа надолу.
chapara - майстор
Да не кажа, че до тук знам повече истории за хора, дето са си заебали строежите заради маймуни, отколкото за добри майстори, та вече не съм убеден че последното изобщо вирее тук ...

М'да, ти си дошъл ТУК за да евеш не катерички, а МАЙМУНИ.

Типично по български няма да ти спестя нищо от куртоазия.

Всяко самонадеяно говедо си заслужава мймуните, просто ги привлича.
Успех с начинанията, но по добре да си беше седял ТАМ, тук само маймуни :-D идиот!
  • 1
  • 2

Тема "Фина шпакловка и боядисване - цени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: