Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
anmoll - специалист
Здравей, humen нищо не е спестено.Преди да се сложи мазилката стените бяха много добре обработени /идеално гладки/.Целия коридор е минат три пъти /три ръце/.Най-накрая се минава с вакса/реших,че се казва шлайфпаста/. Блясъка се получава от ваксата,не че го няма и от самата мазилка. Ние също се очудихме колко икономично се нанася.
Natalka - специалист
Привет
много красиво е станало. Само няколко въпроса. Вижда ми се малък разход, после се слага специален грунд за тази мазилка, и трето, се поставя Чара(вакса). Това мисля майстора ти го е спестил.
Поздрави
За грунда си прав, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН под всяка мазилка, независимо колко гладки са стените. Той просто подобрява адхезията между слоевете, не изравнява нищо.За пастата, васката или както и да обаче не си прав. Тя съвсем не е задължителна, освен когато мазилката се слага в мокро помещение и ще бъде пръскана директно от вода.
maestro.m - специалист
Natalka е права . ваксата е на парафинова основа и е специално за мокри помещения.
Natalka - специалист
Ако е добра/ т.е. качествена/ мазилката и майстора е наясно какво върши , лъскането се постига без пасти и вакси. За съжаление повечето майстори препоръчват на клиентите си евтини мазилки, които не могат да се излъскат така на ръка и отгоре слагат вакса, за да им е по-лесно и естествено по- доходоностно.
maestro.m - специалист
и това е абсолютна грешка , защото ваксата запечатва и стената на може да диша.
Dimany - специалист
Вчера с колегата правихме едно видео на 3та ръка и циклене ,като го кача някаде ще постна линка ...мился че се вижда добре . Даже ще пусна една нова тема по въпроса , за обмяна на идеи и коментари с другите маистори :)
nakatasan - специалист
Здравейте, не намерих тема за венецианска мазилка и по-точно за ваксата, която се използва за излъскване и запечатване на мазилката. Бихте ли ми казали какво е минималното количество вакса, която може да се купи. Може според площта, която трябва да се третира да се купи, без да се взима цяла кутия. Необходима ми е вакса за 4 кв. м.
Поздрави
jess777 - помощник
тук има някакво видео за поставяне на венецианска мазилка не изглежда трудно, но после се нанася и защитна паста, като изсъхне :))

Тема "Венецианска мазилка...видео?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: