Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
tottenham - специалист
взех си валяк с естествен косъм - агнешка, понеже ми казаха, че тези влакнестите били най-добри. Днес направих една ръка на таван и установих, че не става мн. гладко. остават едни малки релефчета. А искам да ми е гладко. Тавана ми е от ГК има ли някакво значение това?
Дали да не си взема от дунапренените валяци? с тях сигурно по равно ще стане?

Намерете препоръчани специалисти за боядисване с латекс с валяк!
dobromir.marinov - специалист
Колкото по-гладка основа -по-фин валяк.Аз картона го боядисвам с флок или дунапренл
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 3:52 am, променено общо 1 път.
Какво се разбира под гладка стена? Моята е шпаклована със сатен гипс, мислех да боядисвам ей с такъв валяк. Боята ще е Мефисто, на водна основа? С този валяк ще стане ли гладко или да ползвам дунапренен??

Прикачен файл

100_0821.jpg
100_0821.jpg (105.1 KиБ) Видяна 21914 пъти
тонито - специалист
madd написа:
Какво се разбира под гладка стена? Моята е шпаклована със сатен гипс, мислех да боядисвам ей с такъв валяк. Боята ще е Мефисто, на водна основа? С този валяк ще стане ли гладко или да ползвам дунапренен??
сПОРЕД МЕН не
Rumen Iankov - специалист
Най напред минаваш с космат валяк и веднага докато не е изсъхнало минаваш с дунапреново мече. :)
здравейте
можеш да постигнеш гладък финиш и с такъв тип валяк. Много е важно какъв е валяка дали е качествен. А също така как се нанася самата технология също е от значение. Но много добре си подбери валяка. С дунапренения валяк остават малки балон4ета които в последствие се пукат и като цяло имаме на лице гладко боядисана стена/таван/ без влакнести следи но са на лице малки дупцици които при подходяшта светлина не са много приятни за окото
Тани - модератор
И аз не одобрявам ползването на дунапренови валяци , но изчаках и други мнения!

jagermeister виждам , че си в час с материята! Би ли споделил някоя техника за нанасяне на боята ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
jagermeister написа:
здравейте
можеш да постигнеш гладък финиш и с такъв тип валяк. Много е важно какъв е валяка дали е качествен. А също така как се нанася самата технология също е от значение. Но много добре си подбери валяка. С дунапренения валяк остават малки балон4ета които в последствие се пукат и като цяло имаме на лице гладко боядисана стена/таван/ без влакнести следи но са на лице малки дупцици които при подходяшта светлина не са много приятни за окото
Боядисва се без бързане и без натиск. Без мехурчета.
Тани - модератор
n_a написа:
jagermeister написа:
здравейте
можеш да постигнеш гладък финиш и с такъв тип валяк. Много е важно какъв е валяка дали е качествен. А също така как се нанася самата технология също е от значение. Но много добре си подбери валяка. С дунапренения валяк остават малки балон4ета които в последствие се пукат и като цяло имаме на лице гладко боядисана стена/таван/ без влакнести следи но са на лице малки дупцици които при подходяшта светлина не са много приятни за окото
Боядисва се без бързане и без натиск. Без мехурчета.

Каква е техниката на нанасяне? Това "без бързане" веднага предизвиква проблем с бързото дърпане на боята и невъзможността да се върнеш назад! Може би аз не използвам правилните техники и затова не мога да постигна задоволителен резултат с дунапрена! Пък честно казано , не съм и пробвал много , защото ми се струва несериозно боядисването на големи пространства с дунапренов валяк!

Тема "За гладко боядисване на таван с латекс - какъв валяк?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: