Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
tottenham - специалист
евала на предпоследният пост!!!!
kozl - майстор
За първи път пробвах валяк от агнешка кожа. Доста скъп в сравнение с тези изкуствена материя. Всъщност имам съмнения за тази агнешка кожа, но с тази информация го купих.
С едно наквасване се минава поне два пъти повече площ от късокосмест валяк, но релефа на латекса е по-груб от този, който остава от късокосместия.
Баш Майсторо - специалист
Подкрепям с две ръце, че с подходящ дългокосмест валяк се работи много по - лесно, по - бързо, но не и за сметка на качеството с правилната техника на боядисване, майката му е разтъркалването и обирането на боята с валяка, преди да натопите пак валяка за боя в кофата /ваната/ след разнасянето валяка трябва да е добил вида на таралеж с изправени равномерно косми и максимално да сте му взели боята, малко е играчка но се постига ефект все едно не е боядисвано с валяк. За целта и боята не трябва да е много гъста, то когато има добра покривност с две ръце става перфектно.
mitakis - напреднал
Гледам добра дискусия се е зародила за валяците :) имам магазини за бои и имам възможност да наблюдавам предпочитанията на доста бояджии , с които работя (някой доста опитни, други не чак толкова) има 2 най- предпочитани валяка като материал
Това са:
1. Валяк от агнешка кожа- сравнително по- труден за работа, малко по- тежък, но за сметка на това с едно потапяне разстиля повече квадрати. Обикновенно отзивите от по- неопитните майстори са, че иска много търкаляне и боята става на ,,шегрен,, (портокалова кожа). По опитните пък не признават друг валяк :)
2. Валяк от микрофибър- това е доста по- универсален вариант. Сравнително по- евтин. Доста по- лек за работа. Недостатъка му е, че иска по- често потапяне в боята. Само за информация има разлика от микрофибър до микрофибър, както и до гъстотата му. Аз препоръчвам и работя с този https://www.vaiven.dimotika.bg/product/ ... есионален/ :supz:
kozl - майстор
ср мар 25, 2020 11:47 pmmitakis написа:
Гледам добра дискусия се е зародила за валяците :) имам магазини за бои и имам възможност да наблюдавам предпочитанията на доста бояджии , с които работя (някой доста опитни, други не чак толкова) има 2 най- предпочитани валяка като материал
Това са:
1. Валяк от агнешка кожа- сравнително по- труден за работа, малко по- тежък, но за сметка на това с едно потапяне разстиля повече квадрати. Обикновенно отзивите от по- неопитните майстори са, че иска много търкаляне и боята става на ,,шегрен,, (портокалова кожа). По опитните пък не признават друг валяк :)
2. Валяк от микрофибър- това е доста по- универсален вариант. Сравнително по- евтин. Доста по- лек за работа. Недостатъка му е, че иска по- често потапяне в боята. Само за информация има разлика от микрофибър до микрофибър, както и до гъстотата му. Аз препоръчвам и работя с този https://www.vaiven.dimotika.bg/product/ ... есионален/ :supz:
1. Ами да щото на професионалистите им се плаща на изработка. Та колкото повече, толкова повече :wink: А шегрена си е факт.
Купих валяк със син цвят на ролката и синя дръжка (от Димотика е, но вече нема, защо ли :wink:) .
Изображение
Изненада ме леката му дръжка със вероятно алуминиев метал. Е това е дръжката за валяци :supz: Ролката е твърда и по-трудно отдава материала, та за тва го ползвах за "сух" валяк .

Тема "За гладко боядисване на таван с латекс - какъв валяк?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: