Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Natalka - специалист
Мармориното е страхотен материал. Става и перфектно гладък и много релефен. Не си го пробвал, но със сигурност ще ти хареса как се работи с нещо. :)
$64EN - специалист
ето още няколко интересни снимки от нета за stucco veneziano

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



а тук е в много добра комбинация със скрито

Изображение

ето и върха на сладоледа . направо не знам как е правено това :?

Изображение

Изображение



и един интересен сайт
mim - специалист
таванът ако е стар (повече от 100г) трябва да е правен ала фреско - постни бои, варова основа, мога да потърся инфо, но едва ли някой, който не е реставратор ще тръгне да се занимава - много трудоемко и времеемко е, но пък трае няколко стотин години :-D

лятото реставрираха църквата в Рилския манастир по тази технология и аз гледах като гладно циганче пред кебапчийница, че тия неща само на теория съм ги минавала

реално имаш ли подходящата основа, подходящия тип бои за тази основа и нужните цветове всичко може да се нарисува, но този пейзаж е малко... хм, кич
тия неща извън контекста на подходящата архитектура са силно неуместни

а мешавицата от няколко ярки цвята е... ох, мен ми бърка вътрешностите, но съм виждала доста сполучливи съчетания, въпрос на усет и умения в съчетаването и направата
beos - напреднал
Едно хубаво описание, което няма как да не споделя с всички вас ...

http://www.comfort.bg/bg/%E8%ED%F2%E5%F ... w/405.html


http://www.comfort.bg/bg/%E8%ED%F2%E5%F ... w/538.html

:roll:
lotosf - специалист
Имам идея как едно помещение да го направя с два вида боя.Идеята ми е следната искам да направя имитация на ламперия нещо като цокъл.Помещението е високо 260см а самия цокъл мисла да е 120см висок.Мисла горе над цокъла да е гладка стена боядисана в еидн цвят а долу цокъла да е релефна маэилка боядисана с друг цвят.Имам един въпрос и моля по-компетентните от мен ако имат въэможност да вземат отношение.Въпросът ми е преходът между двата цвята как да го направя на мен ми се иска да эалепя някакъв вид лайсна там подобна на лайсните дето се лепят в ъглите по таваните интересува ме има ли такива лайсни които могат да се лепят на стена и да служат за преход между два цвята????
NRG7 - специалист
Al-xVad написа:
налагало ли ви се е да правите фигури по боядисаните с латекс стени и какъв е принципа?
с шаблон? - но няма ли да подлее?
с тиксо? - ако формите са неправилни или само една - би могло, но ако са много на брой...
какво става когато полагаме светъл цвят в/у тъмна основа и има ли хитринка за да не прозира основата?
и не на последно място? с латекс или има някоя хитринка?

много въпроси и може би много въможности.
надявам се да получа отговори...
Това направихме ние в кухнята на едното ни жилище:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=13175

Естествено има много по ефектни идеи,нашето е по-скромно. :)

Прикачен файл

DSC00837.JPG
DSC00837.JPG (11.9 KиБ) Видяна 7889 пъти
decorating_walls - напреднал
кой изтри отговорът ми по темата и защо? :?
rulom - модератор
Аз...след три поста само с по един емотикон...и един пост с думите "добре е станало", прецених че пълненето на темата с излишни мнения е безотговорно спрямо питащите и интересуващите се.
Не са изтрити само твои, а и други безсъдържателни мнения.
А и не виждам защо трябва да давам обяснения...ама както и да е.
Занапред се придържайте към темата.За общите приказки си има говорилня.
Лек ден!

Тема "декорация/шарки по стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: