• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
пон авг 02, 2021 7:22 pmmunio написа:
Благодаря, но всичко е готово вече и няма как да къртя, пък имаме и бебенце. Иначе съм монтирал такова тяло, бях направил отвори в скритото осветление, а тялото скрих във фигура и въобще не се виждаше че има нещо на тавана. За съжаление, не ми върши работа
Е къде ще го криеш, като не си заложил скривалище, а всичко е готово :?
LazarGanev написа:
Добре де, като не може жената да понася климатик, конвектор не може ли? Има много красиви конвектори, а и охлаждането с конвектор е много по-комфортно, отколкото с климатик
Може и да има конвектори за вграждане в стена, но аз не съм се срещал до сега с такъв. Всите беха стърчащи. Обаче на един обект имаше подови за вграждане, като отгоре решетките бяха в нивото на пода.

Мисля си, че може да се ваправи нещо при захранването на подовото отопление с трипътни кранове да се отклони съм конвектор, но вероятно пак ще трябва да се преправя, разбива, подмазва и ......
Това като не е мислено преди направата как да стане без преправки :?

От опит с охладителна инсталация при която тръбната топлоизолация беше от микропореста гума след пуск в експлоатация рукнаха потоци течове. Е имаше няколко теча от неуплътнение, всичко друго беше конденз. И въпреки, че топлоизолацията по тръбите за климатизация видно беше по дебела от тази по тръбите за топла и студена вода, конденза беше значителен. Така беше първата година след строителстовото. После строителната влага явно намаля и стана поносимо. Поне за нас "строителите", че се отървахме от търчане по дирите на течовете :-D

А да сетих се, че за жилището на сина търсих оферта за туй де наричат термопомпа с конвектори. Така щеше да има и отопление и охлаждане. В крайна сметка стана с климатици. Освен, че цената за система термопомпа и конвектори беше в пъти над тази с климатици, то специалистите като видяха изолацията на тръбите в пода, които бяха заложени в замазката и ме отказаха, защото очакваха проблем с конденза. А тръбите в пода бяха с 6 мм микропореста гума.
Lutchezar - майстор
Напоследък телефонът ми е заринат с реклами на на цветни дизайнерски вътрешни тела на Тошиба. Един приятел ходи в офис на Дайкин да си избира вътрешни тела по външен вид. Та защо не хванеш жената и не се разходите да погледне?
Иначе като удариха жегите просто след работа отидох до Метро, натоварих един мобилен и пробих на другия ден дупка в стената за да изкарвам горещия въздух. И настана хлад светкавично, продължавам си с другите ремонти, като му дойде времето ще си сложа нормалните стационарни климатици, и ще си имам и един мобилен в резерв😁
brum - майстор
пон авг 02, 2021 7:22 pmmunio написа:
Благодаря, но всичко е готово вече и няма как да къртя, пък имаме и бебенце. Иначе съм монтирал такова тяло, бях направил отвори в скритото осветление, а тялото скрих във фигура и въобще не се виждаше че има нещо на тавана. За съжаление, не ми върши работа
Защо не върши работа?
munio - напреднал
Благодаря на всички отзовали се, май ще натискам за обикновен климатик. Струва ми се най-малка разправията. Още веднъж благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Скрит климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: