• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
lyubohar - майстор
Като гледам на клипа дрелката е стара българска,или руска.Дуракоустойчива.
От съвременните с подобна мощност надали ще изкара дълго.
Andri01 - майстор
С ЕД 1,2Кв.,но на 220в. Конуса хоризонтален и под него има вертикална планка,която разделя разцепеното дърво. Цялата машина в момента е в процес на изработка.
infomar
С една дума - върши работа, но ако се направи стационарно с отделен двигател. Сложно и скъпо ми е да го направя за малък инцидентен брой дънери.
С дрелка само за подпалки.
Значи се отказвам. Имам десет дънера много сухи, с диаметър около 30-35 см. и исках да си ги нацепя, но май няма да стане. Жалко.
С брадва опитах - не става.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 16, 2021 1:06 pminfomar написа:
С една дума - върши работа, но ако се направи стационарно с отделен двигател. Сложно и скъпо ми е да го направя за малък инцидентен брой дънери.
С дрелка само за подпалки.
Значи се отказвам. Имам десет дънера много сухи, с диаметър около 30-35 см. и исках да си ги нацепя, но май няма да стане. Жалко.
С брадва опитах - не става.
С клин става
stamenov1 - специалист
Не само с един, че може да се заклини.
shotik - майстор
чет сеп 16, 2021 12:08 pmangelfilev написа:
чет сеп 16, 2021 10:04 aminfomar написа:
Някой ползва ли това или подобно свредло, но да става за дрелка от големите 2000 вата.
Нямам сили да блъскам по тези дънери.
Не са малко пари, но ако ги дам, то поне да върши работа.
https://mint-ocean.com/bg/drillwood_v2/ ... XOax-kycQY
Използвам такъв конус от около 10 години, но не по този начин, задвижван от дрелка.
Убеден съм, че това което показваш ще може да цепи само тънки и слаби дърва, което според мен е безсмислено. Освен това мисля, че не е безопасно.
При мен конусът се задвижва от солиден редуктор с около 100 об/мин и има здрава маса която предотвратява да се завърти дървото.
Ако написаното е за мен , пиша, че дърва с диаметър 40 см съвсем спокойно съм ги цепил и не може да се спре машината, ще превърти дървото , но няма да спре!
Това не е обикновена бормашина, тази е специализирана за пробиване на отвори към Ф27 мм по дървените траверси в железниците.
За това се наложи да сложа стоп-бутон, та в случай да изпусна дървото ,да мога да спра машината.
Последна промяна от shotik на чет сеп 16, 2021 8:32 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
чет сеп 16, 2021 12:23 pmlyubohar написа:
Като гледам на клипа дрелката е стара българска,или руска.Дуракоустойчива.
От съвременните с подобна мощност надали ще изкара дълго.

Чехословашка , специално за железниците за пробиване на отвори към Ф27 мм за тирфоните /скрепващи специални винтове за релси или техни планки/ в траверсите.
goran67 - специалист
Тръгваш с верижна резачка надлъжно на дървото, донякъде. После в получената резка с брадва за цепене или с клин. Аз имам една отчупена от дръжката брадва за цепене и я ползвам като клин.
  • 1
  • 2

Тема "Конусно свредло за обработка на дърва за огрев" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: