Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте на всички, на скоро се сдобих с ново жилище(ново строителство), реших пода(бетон) да покрия с ламиниран паркет, купих такъв, доидоха хората да го монтират и ми казаха, че трябва замазка на пода ное нормално така да кажат, тъй като те предлагат тези услуги.Аз взех да се интересувам и ми казаха,че може и без такава а и попаднах на този сайт в които пише, че не е задължително.
Та въпросът ми е по-добре замаска ли да се направи или да изолирам отдолу нещо.И кое ще излезе по-евтуно?
velsi - Почетен майстор
Въпроса е не дали има замазка или няма, а колко равен е пода. За ламиниран паркет изискването е неравности не по-големи от 3мм на метър. Повярвай ми не е приятно да ходиш и паркета под краката ти да мърда. Друг е въпроса, че сега не е най-подходящото време за замазки.
Скоро започнах ремонт на новият ми апартамент. В две от стаите има паркет но е неравен и малко е разреден. Аз искам да сложа ламинат.
Какво да направя за да заздравя паркета и да го поизравня поне малко.
Rumen Iankov - специалист
firebulk написа:
Скоро започнах ремонт на новият ми апартамент. В две от стаите има паркет но е неравен и малко е разреден. Аз искам да сложа ламинат.
Какво да направя за да заздравя паркета и да го поизравня поне малко.
Ако паркета има много неравности по-добре го махнете. Направете отдолу замаэка, изчакайте докато изсъхне хубаво и после сложете ламината. Ако неравностите са малки може да се сложи по-дебела подложка и после ламината. Но може да се получи скърцане като се върви отгоре. :)
bob - специалист
По добре махни стария. Само ще ти създава проблеми. Направи си добра замазка, защото аз подцених този елемент преди 4 години и сега имам големи ядове. Според мен и 3мм на метър са много, но все пак зависи и от дебелината на ламината. Ако имаш възможност не пести от качеството на паркета.
rendo - специалист
Тъй като сме в раздел "От Майстори за Майстори " :)
Искам да споделя моите впечатления от ламинирания паркет....като цяло стана доста популярна настилка тъй като е евтина и се поставя и подържа лесно и бързо....

Проблема, който имах с ламината е следния .... не беше равен пода, а именно проблема, за който говорим и тук не беше много голяма денивелацията 3-4 мм на кв/м и какво направих шпакловах целия под с теракол и всичко беше ОК

Следваштия ми проблем беше, че в една стая имаше неравности и по едър пясък в замаската, който водеше до тракане и огъване на някой места на ламината в следствие на това намерих един стар мокет, който ми свърши много по добра работа от каквато и да е подложка.


3-тия проблем, който имах беше в един магазин ... там явно имаше влага, което водеше до кондензиране на вода по ламината (незнайно защо) в следствие на което прибегнах към една доста глупава постъпка, която подейства и имаше ефект от нея, а именно махнах ламината и послах цялата стая хубаво с дебел найлон уплътнявайки го в краищата със скоч, след което поставих отново подложката и паркета и проблема ми се реши ....

Дано да нямате тези проблеми, които имах аз но уви и те се случват :)
Айде успех на всички майстори :)
velsi - Почетен майстор
Любопитно ми е как демонтираш ламината и го поставяш отново без да повредиш дъските по късата им страна? :?

Тема "Поставяне на ламиниран паркет???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: