• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
loginov - помощник
Благодаря ти много. :)
loginov написа:
Благодаря , Emerald. А и за прав вътрешен ръб, ако някой каже -ще е супер. :)
По принцип за ориентция по-добре да се казва ръб за външни и ъгъл за вътрешни пространствени очертания.Иначе за "вътрешен"ъгъл сключен между две стени,поне аз не знам да има измислен профил за "водач" при шпакловане.Правилото е стените да се "срещат" при подобна процедура...За перфектен/условно казано/ъгъл трябва шпакловката на насрещната стена да е достатъчно"изсъхнала" и тогава да се "хване" ъгъла на следващата.с мастар и прав ъгъл/гюния/.Друг е въпросът колко права е зидарията от по-старото социалистическо строителство,а и обикновено между фугите на панелките намирам обикновено натъпкани чували от цимент,вестник"Работническо дело"че и кутии от цигари"Слънце".Право,право та дрънка!Технологично втвърдяването на гипса започва от осмата минута от "забъркването",затова изпечените гипсаджии"пушат една цигара(7 минути), па рипнат,та нахвърлят гипсата.От опитен майстор научих правилото:"от 8 до 28"-тогава стената е достатъчно твърда за да се срещне другата.Сновите шпакловъчни смеси параметрите за постигане якост на втърдяване обикновено са посчени на опаковката.Аз лично предпочитам,да правя това на следващия ден.Малко бавно,...но СЛАВНО,защото не съм привъженик(а и мисля,че никой не е),на ремонт след ремонта.Виж това,че някои пропушват пред камината в стил"Петър Велики",като доц.Робеспиер Гълъбов от филма"Баш майстора",не бих желал да го коментирам.Надявам се поне малко да бях полезен.
kkk - специалист
Искам да попитам дали след като се шкури колоркита трябва по някакъв начин /и с какво/ да се избърше праха от шкуренето, защото ние не го почистихме, направо нанесохме латекса и се получиха някакви като налепени остатъци от прахта , разнесени заедно с латекса по мечето върху гладката стена, много неприятно при положение че сума ти време си играхме да шпакловаме, и не се получи гладко.
rendo - специалист
Ами аз лично преди да грундирам или взимам един парцал и обирам на бързо пепелта...
loginov - помощник
Без да се избърше прахта основно работата не става. :supz: :supz:
loginov - помощник
pekmop написа:
По принцип за ориентция по-добре да се казва ръб за външни и ъгъл за вътрешни пространствени очертания.Иначе за "вътрешен"ъгъл сключен между две стени,поне аз не знам да има измислен профил за "водач" при шпакловане.
[/quote]

Благодаря за техническото изясняване на въпроса. :headbash:
loginov - помощник
Мога ли да шпакловам стени (вътрешни) със сатен гипс.Благодаря предварително.
tuninghuman - специалист
Emerald написа:
Със специални ръбчета, които се залепват. :wink:

Аз не съм майстор по шпакловките, само вися на главата на шпакловчика да търся кусури. :lol: Без лайсни никакви ръбове не стават. Особено пък външни.
без тези ръбчета не става нищо - не ги пропускаите не са скъпи, а става перфектно с тях
Изображение

Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Как се прави гипсова шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: