Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
fvazharov - помощник
Здравейте,

Купих си "шапка" за балкон от врачански варовик състояща се от две парчета по 170см. Моля, да дадете съвет може ли да се залепят със силикон и дали ще държи здраво? Предпочитам да не е с теракол защото ми се струва, че ще надигне повече нивото и няма да прилепне максимално плътно. Ще ми трябва и нещо с което да фугирам между двата камъка, предполагам не се използва обикновена фуга? Благодаря!
ebahti - майстор
Мокриш камико,и лепиш с ЦМ-11(тва е лепило-като теракола)най добре фугата се пулни с кит,става и с фугомаса ама след време ще падне
rockwall - майстор
Човекът сигурно говори за всичко като теракол - не специално за теракол-марката.
CM-11 си е пак циментово лепило

Не знам, защо реши, че циментово лепило ще повдигне повече от силикон

Направи го по-рядко и слагай по-малко и ще надигне също колкото силикон

Не знам защо напоследък всички се опитват да лепят със силикони иразни моментни лепила.
Тези продукти не са направени, за да се лепи наред фаянс или камък с тях, а за специални случаи.

Работата с тях може да изглежда лесна на пръв поглед (може би защото не се бъркат и не вдигат прах), но всъщност е доста по-трудно да не се направи ЕДНА ГОЛЯМА и НЕСПАСЯЕМА ЦАПАНИЦА

Вземи си флекс лепило за външен монтаж и не си прави експерименти

А и не бихдал гаранция за монтажа - още повече пък на балкон
Todor - специалист
ebahti написа:
Мокриш камико,и лепиш с ЦМ-11(тва е лепило-като теракола)най добре фугата се пулни с кит,става и с фугомаса ама след време ще падне
Щом е за тераса по добре с ЦМ 16.
oho-boho - напреднал
ЦМ11 става не само за цимент

Тема "Врачански варовик - лепене и импрегниране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: