• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
vold - помощник
С какво е най-добре да се запълни фугата на снимката.( между плочата и парапета на терасата)
- с болкит , с пяна , с каменит или с комбинация от тях ?

Прикачен файл

IMGP16872.jpg
тераса
IMGP16872.jpg (77 KиБ) Видяна 7618 пъти

Прикачен файл

IMGP1679.JPG
IMGP1679.JPG (95.09 KиБ) Видяна 7618 пъти
masteradmin - майстор
Мисля че първо трябва да спреш теча ? Като гледам това май е терасата над вас или се лъжа ?
vold - помощник
Да това е терасата над мен. Тези огромни дупки бяха запълнени с обикновена мазилка , за това и беше напукана и мухлясала.
Как да се спре теча ? Тези парапети са класически (от 5см панел хванат в двата края),
и като се нагрява явно се разширява и свива , та големината на фугата сигурно варира денонощно и сезонно !
Май трябва да е нещо гъвкаво ...
vold - помощник
Терасата се подготвя за слагане на дограма .
Разумно ли е дограмата да се захване за тавана, така процепа ще остане отвън, също и водата .
velsi - Почетен майстор
Да, дограмата ще се захване за тавана. Защото тя трябва да се укрепи. Фугата между нея и терасата ще се запълни със строителна пяна. Но пяната трябва задължително да се замаже отвън с теракол примено, защото пяната е хигроскопична и трябва да се защити от атмосферните влияния.
masteradmin - майстор
А може би терасата отгоре няма необходимия наклон и водата не се отича правилно или чучура се е запушил и не е с нужния дебит. Май трябва първо да погледнеш терасата над вас. Лисни един леген с вода и виж дали не се събира някъде.
Според мен нахакай 3-4 туби силикон и отдолу си подмажи
Стефан - майстор
Според мен, каквото и да се прави отдолу, докато не спре теча отгоре, проблеми винаги ще има.
leonardo_vd - модератор
Стефан написа:
Според мен, каквото и да се прави отдолу, докато не спре теча отгоре, проблеми винаги ще има.
Това слага край на темата. Помисли за терасата отгоре.
Тани - модератор
:-D :-D :-D Той човека сигурно е забравил че е питал - вижте кога е задал въпроса!
  • 1
  • 2

Тема "запълване на фуги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: