Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте, отскоро се нанесох в нова квартира и се заех с освежаването й. В помещението, където е спалнята, настилката е мокет, сложен директно върху замазката. Така или иначе мокетът е за изхвърляне и ще слагам нов, но ми се струва, че от хигиенична гледна точка не е много добре да е направо върху замазката. Чудя се какво да сложа помежду им, като от значение е и цената, все пак на чужда къща го правя. Мислех си за изолацията, която слагат под ламинирания паркет....Ако имате други идеи, ще съм благодарен да ги споделите. Другата ми идея беше саморазливен под, но май това е доста скъпо решение.
masteradmin - майстор
Саморазливния под също е замазка. НАй добре да сложиш мокета директно върху замазката, а ако искаш хигиенично значи или теракот или най добре ланибиран паркет, в повечето магазини е на промоция 10-12 лв, а монтажа е безплатен.
Duke_BG - специалист
да - безплатен е но не се знае кой месец ще ти го монтират, а на всичкото отгоре в Домостил - Бургас искаха и да вземе майсторите с паркета и след монтажа да ги върна :?
Стефан - майстор
Nikolay_ написа:
Здравейте, отскоро се нанесох в нова квартира .....чужда къща ......
Според мен, опитай да убедиш собственика на жилището/хазяина/ да ти приспадне разходите по направата от наема. И си сложи ламиниран паркет. Чисто, хигиенично, без прах. А мокета вече е отживелица и развъдник на всякакви твари.

Тема "Замазка и мокет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: