• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Живея в панелен блок и за ремонт на покрива ни искаха 12лв. на квадрат и сумата беше около 2600лв. Но съседа на последният етаж направил ремонта без да ни уведоми и бил заплатил ремонта за сумата 3400лв. Разликата била в цената на материала. Не съм запознат с цените на материалите и труда затова ви моля, ако има някой запознат да ме информира. И каква гаранция се дава. Благодаря ви предварително.
vidrata - специален-специалист
Ами като не сте платили на време 2600 сега ще платите 3400!!

А гаранция Франция :lol: иначе на нашия покрив( преди 2 г ) ми дадоха 5 г. Имаме и подписан и подпечатан договор ама се моля да няма проблеми ,че не ми се разправя с Роми.Не че няма да се справим ама само проблеми...
Това с плащането е ясно, за гаранцията също. При нас покрива протече преди да изтече гаранцията, но тази фирма вече не съществуваше. Но интересуваме къде мога да разгледам цени за битумните изолации.
vidrata - специален-специалист
Ами първо напиши от къде си!!

А иначе хидроизолации се продават на много места.
roofmaster - напреднал
средна цена за труд и материали- около 15лв.м/2,за един пласт с
посипка,иначе Бг.материали са евтини и няма да изкарат 5 год,а те
варират от около 4-6лв.м/2,вносните са от 8 до 15лв.м/2,съответно
немците или канадците дават добри гаранции- не по малко от 10г.
jdraganchev - специалист
Да събудим малко темата.
Искаме да правим ремонт на покрив на панелен блок.
Бихте ли споделили какви са новите тенденции при ремонта на плоски покриви, т.е. какви са методите за качествен ремонт.
Проблема е също така, че покрива ни не е с добре направени нива, и има места където се събира водата, и както се сещате не е при сифоните.
Искам да убедя съседите да се ремонтира качествено, знаейки че това няма да е евтино, все пак имаме апартамент на последния етаж и ми писна от кръпки.
Предварително благодаря
bobyl - специалист
swai написа:
Това с плащането е ясно, за гаранцията също. При нас покрива протече преди да изтече гаранцията, но тази фирма вече не съществуваше. Но интересуваме къде мога да разгледам цени за битумните изолации.
Първи пласт хидроизолация 3кг. - 3.30лв./кв.м.(Руска с добро качество)
Втори пласт хидроизолация с посипка 4кг. - 4.80лв./кв.м.
доставка на едно пале(250кв.м.) във всяка точка на България - 60лв.
Това са най-ниския ценови клас материали , занчително по-добри от "Изола Петров" , "Саламбо" и други от този клас , като задължително е коректно да отбележа , че на пазара има значително по-скъпи , съответно по-качествени(SBS модифицирани) , които могат да понесат гатанция от 10 - 15 год. - писмена , с договор .

С изброените тук материали се дава 5 годишна гаранция от фирма на която офиса не е в някое кафе .

Само че , има една приказка , "...първо лягаш и тогава спиш..." , т.е. трябвало е да обсъждате това преди да направите покрива .
И вместо да му благодарите на човека от последния етаж , че е свършил работата =D> Вие по стар Български обичай започвате да ровите , дали не е гепил някой лев . Ми да бяхте го направили ...
jdraganchev написа:
... какви са новите тенденции при ремонта на плоски покриви, т.е. какви са методите за качествен ремонт...
За съвременния плосък покрив има много варианти - еднопластова PVC хидроизолационна мембрана , Течни едно- и двукомпонентни хидроизолации , така наречените зелени покриви и др. , като най-важното условие за осъществяването на този вид хидроизолации е собствениците да не са повече от двама - трима :yawinkle:
jdraganchev - специалист
Пречи ли това, че не е равен и се задържа вода - трябва ли да се прави замазка, с която да се оформят нивата?
bobyl написа:
За съвременния плосък покрив има много варианти - еднопластова PVC хидроизолационна мембрана , Течни едно- и двукомпонентни хидроизолации , така наречените зелени покриви и др. , като най-важното условие за осъществяването на този вид хидроизолации е собствениците да не са повече от двама - трима :yawinkle:
Иска ми се ако може повече информация, плюсове, минуси...., т.е надявам се на факти, които да ми помогнат да изберем желаната технология.
bobyl - специалист
jdraganchev написа:
...трябва ли да се прави замазка, с която да се оформят нивата?...Иска ми се ако може повече информация, плюсове, минуси...., т.е надявам се на факти, които да ми помогнат да изберем желаната технология.
При всички случаи правилното водоотвеждане е задължително условие за безпроблемна работа на хидроизолацията на един плосък покрив , но как точно ще стане , без оглед от кадърен "бледолик" няма как да се установи .

А ето и информация за хидроизолацията :
Хидроизолационна мембрана Sika - http://www.sika.bg/allproducts/PDS/Sika ... 20-03-.pdf
Течна хидроизолация Weber - http://www.weber.bg/khidroizolacionni-s ... c-960.html
Ако имаш интерес към някоя от двете - пиши на ЛС .
Здравейте, нова съм във форума и се извинявам предварително, ако нещо пропускам. Пред дилема съм: ПВЦ покритие (Sikaplan 15G или PVC мембрана Алкорплан б=1.5мм) или Газопламъчна хидроизолация General Membrane -5°C APP първи пласт 3мм без посипка + Газопламъчна хидроизолация General Membrane -5°C APP втори пласт 4.5кг с посипка Става въпрос за плосък покрив, на който няма да се върви и да се ползва като тераса? Много ще съм благодарна!
  • 1
  • 2

Тема "ремонт на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: