• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
jekasus - майстор
Става, гледай ролката да подмениш на такава от Монтолит, Сигма , Сири или Руби. Цък, Понеже не знам размери, ще трябва сам да си потърсиш.
Тази също е добра, за ролката същото.
Всъщност какво ще правиш със нея?
Това, ако те устройва дължината.
Тука бюджетни "китайци" загиват в конкуренция качество-цена.
ralev - специалист
jasonsmith написа:
Здравейте, до скоро си правех баните с на един приятел машината, но както всички знаем - всичко хубаво има край, та в момента съм в процес на търсене на машина. Бюджета ми е 150 - 200 лв., като предпочитам долната граница, разбира се :). Искам да взема нещо, което да ми харесва и помага, а да не ме натоварва. Така че, кажете моля предложения.
Това става ли за нещо:
http://www.kolko.bg/bg/raider-mashina-z ... /p/2438328
Тази машина е копие на старата Сигма, както ти каза колегата първото нещо смяна на ролката.
Но ако професионално се занимаваш с това си вземи исринска машина.
jasonsmith - помощник
ralev написа:
Тази машина е копие на старата Сигма, както ти каза колегата първото нещо смяна на ролката.
Но ако професионално се занимаваш с това си вземи исринска машина.
Ами не се занимавам професионално, по скоро съм любител и правя услуги на приятели. Въпреки това, човека на който я ползвах, се оказа че и неговата е такава, а и си я намерих втора употреба много запазена за 90 лв., така че в събота е при мен. Остава да и сменя ролките, и така.
jekasus написа:
Тука[/url] бюджетни "китайци" загиват в конкуренция качество-цена.
Това не успях да го разбера какво имаш предвид, моля те да уточниш за колеги, които тепърва искат да си вземат нещо.
jekasus - майстор
Мачка подобна по всички параграфи. Имах и още имам остатъци от няколко от по-късия вариант
Savov - специалист
Здравейте.
Да се включа и аз с един ганьовски въпрос.
Предстои ми да налепя около 20 м2 теракот и да накова 30 м2 чамово дюшеме.
Та въпросът е - електрическа машина за водно рязане на плочки - ако се постави циркулярен нож със същия размер, ще може ли да реже дърво? На сухо, рабира се.
mitko64 - майстор
Имам такава Ейнхел, и ми е минвала подобна мисъл, въпреки, че в инстукцията изрично забраняват точно такова приложение.Иначе съм виждал същата едно към едно, марката Graphite оборудвана като циркуляр.
Savov - специалист
Четейки параметрите на евтиния клас машини откривам някои принципни разлики - при еднакви обороти машините за рязане на плочки са по-маломощни; Вътрешният диаметър на дисковете е различен.
Все пак, някой пробвал ли е?
mitko64 - майстор
Aко става въпрос за рязане на фаянс и гранитогрес, поработих близо два масеца с една Credia FLC 125 и много ме изкефи. Високи обороти(8000),мощна, лека, компактна като куфарче, почти никаква вода не плиска, става и за сухо рязане с прахосмукачка. Има си и кусури де.
nanobanano - специалист
jekasus написа:
Става, гледай ролката да подмениш на такава от Монтолит, Сигма , Сири или Руби. Цък, Понеже не знам размери, ще трябва сам да си потърсиш.
Тази също е добра, за ролката същото.
Всъщност какво ще правиш със нея?
Това, ако те устройва дължината.
Тука бюджетни "китайци" загиват в конкуренция качество-цена.
Някой сменял ли е ножче на Райдер RD-TC16 с някое по-професионално?Въпреки,че от райдерското(4лв) съм повече от доволен,а не виждам по размер(ø16x4.0x3.0mm) кое ще пасне.
jekasus - майстор
nanobanano написа:
кое ще пасне.
Щом си доволен, няма смисъл да сменяш.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Машинка за рязане на плочки ! - има ли значение каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: