• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
walko - специалист
Аз се пробвах с турска резачка от 30-40лв. и като счупих пет плочки отидох до железарията и си купих за 22лв. диамантен диск на бош за малкия флекс, за сухо рязане сложих го на флекса и вече не чупя плочки, неудобно е само че се вдига много прах. Иначе реже и гранитогрес и врачански камък и гранити.
sabuke - помощник
ivoru написа:
аз пък си взех машинка за 15 лв от практикер, щото ме мързеше да ходя до илиенци и да я взема за 10 лв. реже плочки 30 см. засега рязах теракот 5 мм, реже си перфектно.
Каква е тази машинка??? Защото аз сега мисля да почвам да си правя банята и ще ми трябва за рязане на плочки само, и искам да е нещо евтино, и точно мислих да ходя тия дни до практикер да видя какво има.
vidrata - специален-специалист
Абе хора докато бях тая вечер на гости сте се изложили доста:
Админа да ме извинява ама вече никой не чупи плочки на 2 за да направи отвор по между им .
А "специалиста" по настилките или квото беше там за мен не е положил и 1 кв.м. фаянс.
Как? ако може да ми отговори последния ще изреже отвор Ф -20 с "ъглошлайф и диамантина"

Прикачен файл

как.JPG
как.JPG (45.19 KиБ) Видяна 13844 пъти
rendo - специалист
vidrata написа:
Абе хора докато бях тая вечер на гости сте се изложили доста:
Админа да ме извинява ама вече никой не чупи плочки на 2 за да направи отвор по между им .
А "специалиста" по настилките или квото беше там за мен не е положил и 1 кв.м. фаянс.
Как? ако може да ми отговори последния ще изреже отвор Ф -20 с "ъглошлайф и диамантина"

Не съм плочкаджия но ще ти кажа ...... :lol:

Бележиш плочката отзад и започваш да "въртиш" флекса по плочката и отзад става конусувиден отвор а отпред излиза толкова колкото пожелаеш
След което с пила или шкурка оформяш :-D
vidrata - специален-специалист
Абе ако искате ги дъвчете тея плочки .По това си личи професионалиста -не жали парици за инструменти сигурно ползвате и нивел от жълтите китайски по 5 лв. Ама вие си знаете. Моето у-во за пробиване е 30лв. и стават дупки перфектни ако някой не вярва да прати някоя комшиика.
emil_v r - майстор
Аз не вервам .
Пращам комшийката - врачанка е .
Щ'а прекърши кат турска ловджийска пушка .



Вижте каква машинка си купих преди 1 седмица ,и се замислете
къде съм аз - къде сте вие??
Реже г.грес като осичка :-D , че и криволинейно ако искам .
Струва 15лв , а си изкара парите с първите 3 сряза.

Прикачен файл

DSC05641.JPG
DSC05641.JPG (115.28 KиБ) Видяна 13706 пъти

Прикачен файл

Изображ.089.jpg
Изображ.089.jpg (138.9 KиБ) Видяна 13706 пъти
Time2Burn - специалист
Аз работя с "майката" на Sigma - Монтолит - Италия. Сирито е турскибоклук и само цената му е професионална. Дупки пробивам всякакви с ъглошлайф с диамантен диск. Отзад режеш на слънце и почукваш отпред с керпедена до получаване на желания отвор. Мога да оформя идеално от Фй 6 до Фй 120 всякакъв вид фаянс , гранитогрес, дори технически камък. Става за секунди и с идеална форма, необходим е единствено опит и ъглошлайф.
emil_v r - майстор
Абсолютно си прав ! Тайм2
Може не само "на слънце " ,
Ех , що не направим с теб едно състезание - пробиване на Ф20 в гранитогрес !
Бее ... с 5 сек , но щ'е бия :evil:
mitko414 - специалист
Рязал съм 8 мм гранитогрес със заточен стругарски нож. Ако не редиш по диагонал става. Техниката е същата като при рязане на стъкло. Вярно не мога да отрежа парче по-тясно от 8-10 см. За по-тесни ленти ползвам ъглошлайфа: правя канал дълбок 3-4 мм, после със стругарския нож по канала и чупиш. Не знам какъв ти е теракота, но предполагам, че ще се реже по-лесно от гранитогреса. За един коридор (колко квадрата?) не знам дали си струва да дадеш дори и 80-100 лв за машина, още повече, че не се знае кога пак ще ти се наложи да я ползваш.

P. S. За заядливите: помещението с гранитогреса е 40 кв.м. плюс бордюр от 10 см. Плочките бяха 30 х 30 см.
Здравейте форумци,

Имам следното питане леко в страни от темата, но мисля че ще е полезено и за други непрофесионалисти-ентусиасти търсещи оптималния разход при необходимото качество за тази манипулация.

Предлага ли се някъде такава услуга - рязане на плочки по проект.

Какво имам предвид. Измерил съм помещението си и съм разчертал размерите за разрез върху плочките. Към кого бих могъл да се обърна, за да ми ги изреже, професионално?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Машинка за рязане на плочки ! - има ли значение каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: