Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ebahti - майстор
sstefanov написа:
А нормална ли е цена между 500 и 700 лв за полирането на 6 квадрата?
мини го с мн.ситна шкурка и после го полирай с шлайф паста ама с машинка -както се полират колите,ако махнеш една 0 е нормално :evil:
Spokoiniq - майстор
Ненормална е тая цена.Преди 3 години купихме един апартамент с римска мозайка(големи парчета мрамор в пано), цветна и красива мозайка в коридора, много захабена и надрана беше.Викнахме от Бараж-М един пич, после ми е шлайфал и запечатвал още на 2 места мозайки, за 1 или 2 дена не помня оправи коридора.Скъпи са и шкурките и пастите и запечатките, но цената беше тогава 15лв на квадрат.Не вярвам да са се вдигнали много.Стефанов, ако искаш да ти дам номера на момчето, съвестно и прецизно бачка(нямам идея за другите дето бачкат в тая фирма, така че не искам да е реклама на фирмата, а на човека).
А тия със ситната шкурка...смях през сълзи :)))

Прикачен файл

klulchev11.jpg
klulchev11.jpg (80.51 KиБ) Видяна 19718 пъти
Последна промяна от Spokoiniq на пон яну 18, 2010 8:14 pm, променено общо 1 път.
HX_Vextor - специалист
ebahti написа:
HX_Vextor написа:
ebahti написа:
вибрационен шлайф и ситна шкурка....
:? :? :lol:
става бе,после може и да го полираш с паста, в 1 магазин викнах колега който го мина с машината за циклене на паркет-малко подскачаше ама го изчисти,беше мн. захабен... :-D
Ако беше толкова лесно нямаше да има специални препарати и машини за тази работа братле ;)..

Както колегата по-горе каза масово се полира с еднодискови машини с около 200 оборота в минута със специални падове или с химийка . Цената е около 20 лева на квадрат за наистина добре полиран мрамор . Всякакво мацотене със вакси и т.н е безполезно , същноста на полирането е блясъкът да е от самият камък , а не от лъскава запе4атка или вакса която след 1 месец е надрана :wink:
Армагедон - специалист
sstefanov хвърляш поредната бомба с твоето недомислено изказване :axe: или може би си :partyman: ( в което няма нищо лошо )
както каза "спокойният " цена от 15 лв (и то преди кризата) е съвсем нормална за шлайфането и полирането на мрамора друг е въпроса за квадратите !!!!!!
Въпрос към tokuro40 и ebahti : какви са пастите с които вие лично сте работили или само си говорим празни приказки
Армагедон - специалист
HX_Vextor с 200 оборота каквато и " химийка " да ползваш няма да стане :!: :!: :!:
sstefanov - майстор
Там е работата, че не е недомислено изказване, а е реална оферта на една фирма, която няма да споменавам!
За това пиша тук и споделям какви са цените. Аз бях (меко казано) шокиран!
Ще съм благодарен на всякаква помощ в темата или на ЛС.
(Крайно време е да пием по една -две бири със Спокойния :) )
HX_Vextor - специалист
penchev написа:
HX_Vextor с 200 оборота каквато и " химийка " да ползваш няма да стане :!: :!: :!:
Разбирачи бол ......
Еднодисковите машини варират от 200 до 600 оборота в зависимост от производителя ;) .... Аз мрамор съм полирал с Швамборн еднодискова на 200 оборота със специална абразивна пудра за полиране на мрамор и СТАВА . За да кажа нещо зна4и съм го пробвал .
HX_Vextor - специалист
Spokoiniq написа:
Ненормална е тая цена.Преди 3 години купихме един апартамент с римска мозайка(големи парчета мрамор в пано), цветна и красива мозайка в коридора, много захабена и надрана беше.Викнахме от Бараж-М един пич, после ми е шлайфал и запечатвал още на 2 места мозайки, за 1 или 2 дена не помня оправи коридора.Скъпи са и шкурките и пастите и запечатките, но цената беше тогава 15лв на квадрат.Не вярвам да са се вдигнали много.Стефанов, ако искаш да ти дам номера на момчето, съвестно и прецизно бачка(нямам идея за другите дето бачкат в тая фирма, така че не искам да е реклама на фирмата, а на човека).
А тия със ситната шкурка...смях през сълзи :)))
Това на снимката полиран мрамор ли е :? :lol:
Spokoiniq - майстор
Не, това е преди обработката, римска мозайка доколкото знам се води.След полирането нямах апарат в мен, бях снимал за агенции.Има язвички на местата на изронените песъчинки, тях може и да има как да се запълнят, но не ми се занимава за наематели.
@HX_Vextor- Предложи цена на човека де, нали с това се занимаваш :wink:

Тема "полиране на мрамор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: