Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Kirilpm - специалист
Аз за сега го карам с тази италианска измислица и лепящи велкро шкурки http://www.rupes.com/p/bj/fr/0263281545718_fr Поливам с една чаша вода и внимателската търкам,за да не пръска по машинката,накрая с паста за полиране на автомобили ли трябва да го довърша?За запечатка мисля да се разходя до някоя от големите вериги магазини да потърся нещо.
чет фев 24, 2011 10:03 pmbagata написа:
здравейте -полирането на мрамора става най-добре със еднодискова машина на 400-600 оборота. Реда на абразивите които се слагат са-24-60-100-220-320-400-600-800-5 екстра.За финал се прави кристализация със специален накрайник на еднодисковата машина.Ако някой проявява интерес мога да му покажа как се прави -15 години само това правим.
Здравейте, купихме си къща,която има един коридор с розова венецианска мозайка. Като цяло идеята не е лоша,но розово ..... Предполагам,че е боядисван,тъй като стълбите са бял мрамор. Има ли вариант розовото да се изчисти и да стане бяло?
Благодаря
Здравейте,

Наскоро се нанесохме в нов за нас апартамент. Настилката в коридорите е мраморни плочи с размери 50 на 50. Мрамора е доста надран и видимо не е обработван от поставянето му. Може ли да ме насочите към проверена фирма, тъй като прочетох че ако се запечата погрешно остават петна и не е обратим процес. Общата площ е около 15 квадрата.


Благодаря предварително за всяка помощ. Ако правилата на форума изискват, моля пишете ми лични съобщения.

С уважение,
Чирак

Тема "полиране на мрамор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: