Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Whiskey - специалист
Целта не е да се запечатат гредите, с тях няма такъв проблем. Запечатани са в някакви кожуси, които по-слабо се ядат. Говорим за декоративен таван с дебелина на дъската 1 см. Дразни ме, че пада прах от него, това искам да спра. Иначе с химия ще продължавам да се боря във фазата, в която стават пеперуди/бръмбарчета и тръгват да обикалят.
lyubohar - майстор
Няма да стане с покриване с лак.Даже ще попречи на следваща обработка.Като импрегниране с препарат
против дървояди.
Имах подобен проблем с единия крак на стол в хола.
Надупчих го крака с дълга повече от 20см.бургия.
Мазах го с препоръчан препарат.За по сигурно го пръсках с каквото имах за хлебарки и завит в найлон на слънце 10 дена.Никакъв ефект.Пратих го във фабриката и му смениха дървенията и се приключи.Обаче явно една гад се е прехвърлила в паркета,но там успях да се преборя.
Whiskey - специалист
Много варианти нямам. Друг такъв ми е да опитам да мажа с Бохемит за заразени повърхности. Скъп е, но нямам много квадратура. През месец-два - колкото се налага. Иначе и на мен не ми се лакира особено...

Скоро няколко подови дъски минах с Импералит, но сравнение още не мога да направя има ли ефект.
lyubohar - майстор
В паркета как го реших въпроса:
Прахосмукачка,струна от пиано.Ръчкане и събиране прахоляка.После един Райд с тръбичка наводних колкото можах.После ютия до дупка през хартия.
Накрая някакъв кафяв силикон за китване пак с импровизирана тръбичка.Добре,че бяха 2-3 паркетини и дървоядите едри.Така и не ги видях в паркета ,но от стола излязоха 2-3.Идеални за риболов. :-D

Тема "Препарат срещу дървояди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: