Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Стефан Опонента
"Предлаганите от нас колички са със вместимост 85л и 100л", " Техн. характеристики:
Максимално товарене - 166 кг."
Това на първо прелистване с гугъл. Инак го писах, заради визуалните ми впечатления. Ноооо няма значение.
stokie - специалист
На нашата къща външните стълби, основите за оградата и едно поясче около къщата, бетона го разбъркахме в съотношение: 1 пълна количка чакъл, 1 пълна количка пясък и 50Кг цимент.

Предполагам, че тази снимка ще ви помогне да се ориентирате при дозирането на сместа.

Прикачен файл

an.jpg
an.jpg (208.8 KиБ) Видяна 45549 пъти
cakev79 - специалист
Някои може ли да ми каже пропорциите за огнеопорен бетон.
rockwall - майстор
колко грама хлор има в 1 литър 250 о/оо (промилен) разтвор ???

250 гр на 1 литър или ????
boltik - специалист
Изображение

Една количка пясък от старите модели с металното колело с малка камарка отгоре се вземаше от старите майстори за 5см от кубика.Немога да си спомня колко кофи са една количка и колко лопати са една кофа :?
mirk - майстор
И водата не е на вкус както каза някой по нагоре, а най много 60% от цимента. Ако се разводнява с повече вода бетона за по лесно бъркане ще стане по слаб.
boltik - специалист
Процентно съдържание за бетон и замазка.Отдоло са препоръки.И лопатка за разнасяне на лепило.

Прикачен файл

DSCN3410.JPG

Прикачен файл

DSCN3412.JPG

Прикачен файл

DSCN3411.JPG
tretre - специалист
Не знам защо решихте че някой ви е дал пропорциите в куб.метра.
Всички познати пропорции са за 1 куб.метър, но са в килограми.
Един кубик бетон тежи между 500 и 2500 кила.
Зависи от съставките.
tretre - специалист
valat111 написа:
tretre написа:
Не знам защо решихте че някой ви е дал пропорциите в куб.метра.
Всички познати пропорции са за 1 куб.метър, но са в килограми.
Един кубик бетон тежи между 500 и 2500 кила.
Зависи от съставките.
не усещаш ли, че говориш пълни глупости?
Не говоря глупости. Попитай нещо конкретно за да се обоснова.
Едната пропорция, която дадоха за пример беше:
Варови разтвори
Приготвяне на варов разтвор 1:2-м3
Вар гасена- м3:....0.42
вода-........- м3.....0.17
Пясък пресят-м3.....0.83

Общият резултат на съставките е повече от 1- защото съотношението им е в килограми.
А един кубик варов разтвор тежи повече от един тон!

Прави ми впечатление , че доста хора от форума се изказват по доста различни по самото си естество теми.
Например колегата Валат111 вчера е седнал на компа и е драснал около двадесет мнения.
А дали е помогнал дори на един човек?
tyo - специалист
valat111 написа:
tretre написа:
Не знам защо решихте че някой ви е дал пропорциите в куб.метра.
Всички познати пропорции са за 1 куб.метър, но са в килограми.
Един кубик бетон тежи между 500 и 2500 кила.
Зависи от съставките.
не усещаш ли, че говориш пълни глупости?
Класификацията на бетона може да бъде извършена по редица признаци.

1. В зависимост от обемната му плътност той се дели на: лек – обемна плътност от 500 до 1800 kg/m3, олекотен – от 1800 до 2200 kg/m3, обикновен – от 2200 до 2500 kg/m3 и тежък – над 2500 kg/m3.
2. Според условията на втвърдяване:
* бетон, втвърдяващ при обикновени (атмосферни) условия
* ускорено втвърдяващ бетон (чрез топлинна обработка при нормално или повишено налягане)
3. Според едрината на зърната на едрия добавъчен материал:
* дребнозърнест бетон - с максимален диаметър на зърната (dmax) < 10 mm (филц бетон)
* среднозърнест бетон - dmax от 20 до 40 mm - към момента това е най-масово използвания бетон
* едрозърнест бетон - dmax от 40 до 150 mm (бутобетон) - прилага се при изпълнение на големи по обем елементи, неармирани или с разредена армировка (например язовирни стени).
4. Според експлоатационните условия (при какви условия ще ги използваме) - по БДС EN 206-1/НА:2008
* бетони от I група - намират се при условия на нормална въздушна среда (до 100оС), не са в допир с вода и не са подложени на въшни атмосферни влияния;
* бетони от II група - намират се постоянно под вода при положителна температура
* бетони от III група - подложени са на пряко действие на атмосферните условия, включително и на отрицателни температури
* бетони от IV група - подложени са на променливо мокрене и сушене при действието на външни атмосферни условия
5. Според якостта - обикновен и високоякостен.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 0%BE%D0%BD

Тема "Процентно съдържание на разтвори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: