• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
infomar
Не мога да намеря отговор на следният въпрос:
Ако имам алармена система в законната си частна къща и ако на бравата на едната от вътрешните врати включа 220 волта, някой ще ме обвини ли в извършване на престъпление, ако влязат крадци, счупят алармената система и някой 'пипне' въпросната брава на врата :? Или ако на вратичката на касата включа 220 волта.... или при наличие на крадци се пусне от бутилка някакъв приспивателен газ... или нещо друго :?
Последна промяна от infomar на пон дек 19, 2016 11:48 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
infomar написа:
Не мога да намеря отговор на следният въпрос:
Ако имам алармена система в законната си частна къща и ако на бравата на едната от вътрешните врати включа 220 волта, някой ще ме обвини ли в извършване на престъпление, ако влязат крадци, счупят алармената система и някой 'пипне' въпросната брава на врата :? Или ако на вратичката на касата включа 220 волта :?
Ще те обвинят и ще те осъдят даже.Не прави глупости.
kuger - майстор
VLADO66 написа:
infomar написа:
Не мога да намеря отговор на следният въпрос:
Ако имам алармена система в законната си частна къща и ако на бравата на едната от вътрешните врати включа 220 волта, някой ще ме обвини ли в извършване на престъпление, ако влязат крадци, счупят алармената система и някой 'пипне' въпросната брава на врата :? Или ако на вратичката на касата включа 220 волта :?
Ще те обвинят и ще те осъдят даже.Не прави глупости.
Значи кеф! Мен ще ме водят двама, оня ще го носят четирима!
От доста време не ми пука за нищо, ако чуете, да знаете, аз съм бил. Един искам да висне около къщата, после майната му на всичко. Писна ми от тъпата демокрация, дето дава права на нагли крадци! Трепане му е майката, един да му изсъхнат карантиите на оградата, другите ще си правят сметката! Всъщност, това важи и за парламента, колко ли ще се изтрае?
rorik - специалист
Значи кеф! Мен ще ме водят двама, оня ще го носят четирима!
От доста време не ми пука за нищо, ако чуете, да знаете, аз съм бил. Един искам да висне около къщата, после майната му на всичко. Писна ми от тъпата демокрация, дето дава права на нагли крадци! Трепане му е майката, един да му изсъхнат карантиите на оградата, другите ще си правят сметката! Всъщност, това важи и за парламента, колко ли ще се изтрае?

:axe:

Кугер прав си.
Това за газа ми е идвало на ум.
Виждаш го на ключови места където предполагаш апетита и за крадене, и му задействаш сълзотворния.Има едни такива автоматични дето освежават заведенията , слагаш им сълзотворен или приспивателен .
Заключваш го и викаш ченгетата да го приберат , иначе те отговарят. Или викаш помощници и както си спи , го захвърляш на 50 километра да се събуди,
Щото аз ги викнах като я видях , без видеонаблюдение , да се мотае по двора и да натиска всяка врата да види къде е забравено да се заключи и да отмъкне нещо и те дойдоха след 2 часа . или са дошли и са се спотайвали да видят какво ще направя , че не мина минута , откакто и изсъсках из зад къщата и тая кривна в първата пряка и се явнаха на вратницата. Не може да не са я видели.
Разбира се трябва влизането да е с взлом, после на прокурора да гони полицаите той за разследване .
После , я що не са регистрирани на адреса , я за взлома , предупредителен протокол да не ти доближава къщата и теб , нарушение на предупредителния протокол, и гонка за 24 часа от селото.
Прокурора да ги гони а ти да обжалваш.
Ама са си нерви , де.
Писна ми.
Само отидох да пия кафе и ми изчезнаха , клещите ,ключа , шублера , въжето дето си ремонтирах водната помпа посред бял ден заедно с кашончето дето бяха прибрани после да продължа да доизкусурявам . .
rorik - специалист
Да припомня , някой рече кюса най безотговорно , Има едно съседско куче , ена лисица , белки , ... дет ми задигат кокошките . Да претроши краката и на двукраките лисици.
vstoykov - специалист
Пускането на напрежение на вратите не е добро решение, защото може да убие не само крадци. Може да убие невинни пожарникари, полицаи, деца, роднини и т.н.

Най-ефективната защита от крадци е да нямаш ценни предмети за крадене.
Frysco - специалист
Е аз като нямам, та се скъсаха да ми разбиват вратата и прозорците, за да проверят, случайно дали не съм донесъл вече нещо ценно. Най-ефективната защита от крадци е да си доста страшен за тях, ама аз не съм...
MamaMy - майстор
infomar написа:
Не мога да намеря отговор...
Недей!!! Разпитай за дърводелеца от с. Мечка и на колко го осъдиха! В повечето случаи крадците имат отцепка и охрана. В повече от половината това са полицаи които имитират, че ги хващат, а после тихомълком делят. :x
Chefo77 - майстор
На дърводелеца грешката му е, че се е обадил. Хлороформ, маза, парцал в устата и вързване, след някой и друг ден багажник, под моста или в горичка и толкова. Ще ти тежи на съвестта, ама колко да ти тежи? А идеята, че може да посегне на член от семейството по-добра ли е?
MamaMy - майстор
Не се е обадил дърводелеца, а отцепката. Мангала влязъл през покрива да отвори вратата от вътре на работилницата, но майстора минирал цялата работилница. Било му писнало от обири и набези. Заложил разни цеви със барут и сачми и цяла мрежа от корда която да ги задейства. В момента когато мангала стъпил на земята и останал без два крака. Ония от вън като чули и си викнали ангелите хранители. Дърводелеца го осъдиха за тежки телесни увреди, а с мангала не знам какво стана. Ма то в това село има много. И 10 да утрепеш няма да се забележи.
http://www.segabg.com/article.php?id=220262 тука журналистите бая са се олели. Не стига, че възхваляват циганите все едно са светци, ами повече от половината не е истина. Това е селото където Офроуд клуба единствени успяха да въведат временно примирие. Истината е, че просто трябваше да запалят циганските къщи както стана в Пордим преди години.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: