• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Andri01 - майстор
Ограда-по височка/ дете да не може да я прескочи/,надпис на вратата:" не влизай ,опасност от удар от ел.ток" и вътре жици! Така си спазил закона-предупреден е ! Друг е въпроса,че циганина е влязъл от задния двор,не може да чете или не е обърнал внимания на предупреждението! Ти си изпълнил задълженията-предупреден е ! А в къщата си,че си опънал голи жици-ами падаш си мазохист малко и за това!
nikolov333 - майстор
Значи..понеже ми писна да пребарват фургона на язовира съм решил да им сложа к..р капан. Ще оставя нещо което задължително ще вземат, като искам да го маркирам с gps преди това за да мога да ги намеря.. Гледах в нета едни маркери с батерия.Само трябва да измисля как да го набутам в нещо ценно за крадците.
http://m.everbuying.net/product1101729.html Би било добре, ако намерят и отпечатъци при огледа, но не мога да измисля к..р капан за това. Някой има ли по-добра идея?
Последна промяна от nikolov333 на пон авг 28, 2017 11:27 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
С GPS не ти трябва да оглеждат и да снемат отпечатъци :wink:
nikolov333 - майстор
По принцип да..ама тарикатите обикновено твърдят, че са го намерили изхвърлено някъде и така минават само с предупреждение, че не са предали намерена вещ..по не знам си кой член от закона..
Chefo77 - майстор
Ще твърдят пред кого? Предупреждение от кого?
nikolov333 - майстор
Това ясно, но тоя вариант не става при мене, защото съм с предупреждение от прокурор, понеже един от местните бракониери го бяха пребили.. :mrgreen:
Hoвoceлckи - майстор
Не съм съвсем сигурен, че съм разбрал правилно въпроса ти, но ... Ловджийски нож (имитация). Има такива с рог за дръжка. В нея.
Само, че какво им пречи пак да кажат, че са го намерили? ... открадналият го е изпуснал (изгубил) по трасето ... ?
Отпечатъци. Тук има добри химици. Ако подскажат за фотоактивно сребро на прах ...
Kokar - специалист
Два отделни въпроса са.
Единият е с проследяването, за което има разни примамки, като джаджата, която си показал или по-скъпи, като това фенерче например.
Друг е въпроса с отпечатъците във фургона - може да се е скрил от дъжда.
Аз не виждам лесен начин да се свърже откраднатото с местопрестъплението. Това при нашето правосъдие...
nikolov333 - майстор
Тенкю за идеята с прожектора... :partyman:
пон ное 08, 2010 7:36 pmkuger написа:
Обещаното.
Ключът се вкарва до край,завърта се,при което рамото със зъбците се отваря/рамото е несиметрично разположено/. Ключът се изтегля назад. Зъбците влизат в отворите на диска.Там са поставени два щифта с пружинки, които блокират диска. Изтегляйки ключа, вкарваме щифтовете в корпуса на бравата, освобождаваме диска и въртим. На диска има щифт, който движи езика/резето/ на бравата.
В крайно положение щифтовете влизат в други два отвора на диска и го фиксират. Ключът се вади по обратен ред-вкарва се на вътре, завърта се докато рамото със зъбците застане успоредно на ключа и се вади.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: