• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kuger - майстор
вт ное 05, 2019 10:53 pmRADO1985 написа:
пон ное 08, 2010 7:36 pmkuger написа:
Обещаното.
Ключът се вкарва до край,завърта се,при което рамото със зъбците се отваря/рамото е несиметрично разположено/. Ключът се изтегля назад. Зъбците влизат в отворите на диска.Там са поставени два щифта с пружинки, които блокират диска. Изтегляйки ключа, вкарваме щифтовете в корпуса на бравата, освобождаваме диска и въртим. На диска има щифт, който движи езика/резето/ на бравата.
В крайно положение щифтовете влизат в други два отвора на диска и го фиксират. Ключът се вади по обратен ред-вкарва се на вътре, завърта се докато рамото със зъбците застане успоредно на ключа и се вади.
Това, че съм цитиран добре, но има ли някакво мнение или въпрос?
The master - специалист
съб май 20, 2017 5:31 pmAndri01 написа:
Ограда-по височка/ дете да не може да я прескочи/,надпис на вратата:" не влизай ,опасност от удар от ел.ток" и вътре жици! Така си спазил закона-предупреден е ! Друг е въпроса,че циганина е влязъл от задния двор,не може да чете или не е обърнал внимания на предупреждението! Ти си изпълнил задълженията-предупреден е ! А в къщата си,че си опънал голи жици-ами падаш си мазохист малко и за това!
Предупреждението не е факт, освобождаващ от наказателна отговорност.
Andri01 - майстор
Прочети закона! Крадеца е предупреден!!! Ако влезеш в трафопост и те убие тока,да не би да съдят енергото? Друг е въпроса,че циганина не може да чете или е прескочил на друго място през оградата! Същото е и при предупреждение"зло куче,не влизай"!
hidrazin - майстор
чет мар 12, 2020 9:08 amAndri01 написа:
Прочети закона! Крадеца е предупреден!!! Ако влезеш в трафопост и те убие тока,да не би да съдят енергото?
Теа филми ги забрави. За закона живота на крадеца е по-важен от нещата в двора и къщата ти.
Трафопоста няма ток по оградата, стените, дръжките на вратите...
Ще бъдеш оневинен ако крадецът е опитал да ти изтръгне кабелите от стените и го утрепе тока.
Ако обаче го утрепе ток на оградата (където не би трябвало да има такъв) няма да е неизбежна отбрана, а умишлено убийство.
Вариант - сложил си на оградата електропастир (несмътоносен ток). Крадецът бара жицата, пада, удря си главата и заминава в небето.
Тогава ще те осъдят за убийство по непредпазливост.
ДРУГ ВАРИАНТ: С колата си удряш (виновно) някой поръчков Мерцедес и му правиш щети които са повече от всичките ти домати в двора, китайския електрожен, дрелката, ъглошлайфа ...
Значи според теб оня с Мерцедеса трябва да извади пистолет и да те разстреля??? :-D

Дядо и баба са на по 70 години обикалят любимите си места от младини. Седят си в механата и си говорят.
Бабата казва: – Помниш ли, че в това село имахме най-страхотната задна прашка там до оградата на застарялата мелница? Дядото си спомня, даже предлага и сега да опитат, като за сравнение.
Бабата е в настроение и двамата закуцукват с бастунчетата в посока към мелницата.
На съседната маса мъж си пие бирата и дочува разговора. Решава, че това не е гледка за изпускане и ги следва до мелницата, в предчувствие на страхотен майтап.
Старците стигат и дядото си сваля панталоните, а бабата си вдига полата, обръща се с лице към оградата и се обляга на нея за подпора. Дядото не губи и секунда и започва един луд секс, едни движения, едни въртележки, такава гъвкавост, като на 18 годишни любовници. Бабата бута назад, дядото напред, бабата дере с ръце, дядото стиска хълбоци като за последно, двамата скимтят от удоволствие и екстаз, "О,Боже!" оглася гората.
Човекът от кръчмата гледа, поти се и не може да повярва на очите си. А старците не спират, докато най-накрая и двамата се свличат на земята и едва дишат от умора, ама се гледат очи в очи, като млади влюбени.
Свидетелят на случката не издържа и отива при тях. – Хора, аз такъв секс през живота си не съм виждал! На вашите години! 35 минути… ти я съдра, бе! Искам да знам тайната ти!
Дядото едва намира сили и промълвява:
– Ти местен ли си? – Да…
АБЕ ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ БЕ? КОЙ ГО ПУСНА ТОЯ ТОК ПО ОГРАДАТА?!

:partyman:
P.S. Само не си мисли че защитавам крадците. И аз съм си патил от такива. Хванаха ги, лежаха 2,5 години но пак си е "неприятно".
Просто законите у нашета "държава" са такива - защитават крадците а хората нямат почти никакви права в защита на тяхната собственост.
То държавата окрадоха, следят какво правиш и пишеш на всеки комп и телефон, личните ти данни ги има в нета ... и за едни домати в двора ток ще пущаш.
Andri01 - майстор
Да съм споменал някъде думата "ограда"?? Имам в предвид вътре,поне на 2м. от оградата. Просто в моя двор мога да си правя каквото реша!! Точно по този въпрос съм говорил с съдия /бивш адвокат/ и той ми каза за тази"дупка" в закона. Е,слава богу не ми се е налагало да го правя и дано и за в бъдеща не се налага.
atanasov2004 - специалист
Привет! И аз имах проблеми с крадци - цигани :evil: Влизаха, крадоха "джилязо" , отмъкнаха ми и готови нарязани дърва за печкта и......едно шише ракия
Тогава ми просветна....Прежалих едни 700 грама отлежала гродова ракия, но я разредих с малко "Вазтак"....влезнаха и хоп на другия ден по кабелната съобщиха че двама мангала баща и син са приети по спешност в токсикологията :evil: Ми наздраве! и пак да заповядат и нека се оплачат където си искат.
Та така.
schuldiner - майстор
чет мар 12, 2020 12:12 pmhidrazin написа:
... Искам да знам тайната ти! ...
Млада журналистка интервюира столетник в някакво планинско село.
- Дядо, ставаш на сто и десет години вече, кажи си тайната!
Дядото помислил, почесал се тук-там, въздъхнал, па рекъл:
- Амииии, аз като бях трето отделение даскалът ме опъна и да си мълча ми подари ей тоя часовник.
- ?!? - журналистката онемяла от изненада и едва промълвила - Ама за тайната на дълголетието питах.
- Ааа, дълголетието ли? Чист въздух, прясно мляко, такива работи...
hidrazin - майстор
чет мар 12, 2020 12:23 pmAndri01 написа:
...Просто в моя двор мога да си правя каквото реша!! ...
Просто или тоя двор не е в България или нещо много си се обАркал... :-D
Адвокатите/съдиите са хора и като такива и те понякога си фантазират.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 12, 2020 12:23 pmAndri01 написа:
Да съм споменал някъде думата "ограда"?? Имам в предвид вътре,поне на 2м. от оградата. Просто в моя двор мога да си правя каквото реша!! Точно по този въпрос съм говорил с съдия /бивш адвокат/ и той ми каза за тази"дупка" в закона. Е,слава богу не ми се е налагало да го правя и дано и за в бъдеща не се налага.
Има няколко варианта, за да си получил този отговор, но от сърце ти казваме, не е така, да не те четем по новините
Andri01 - майстор
В кой закон пише,че не мога да използвам кабел-удължител с нарушена изолация в двора си? Хайде,умници-цитирайте ми го! Нека да не заяждаме,но в къщи,в двора си човек може да прави каквото си поиска. Ограниченията са само за строителство,ВИК-но, ДО водомера. Електрото-отпадна: електромерите са изнесени! :partyman:
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: