• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ZMeyGorianin - майстор
отмъкнаха ми и готови нарязани дърва за печката и....
И за дървата си има лек - дупчиш 5-6 цепеници с дрелката и ги пълниш с пиратки. След това гледаш на коя къща и е паднал комина и :axe:
schuldiner - майстор
чет мар 12, 2020 12:44 pmschuldiner написа:
чет мар 12, 2020 12:12 pmhidrazin написа:
... Искам да знам тайната ти! ...
Млада журналистка интервюира столетник в някакво планинско село.
- Дядо, ставаш на сто и десет години вече, кажи си тайната!
Дядото помислил, почесал се тук-там, въздъхнал, па рекъл:
- Амииии, аз като бях трето отделение даскалът ме опъна и да си мълча ми подари ей тоя часовник.
- ?!? - журналистката онемяла от изненада и едва промълвила - Ама за тайната на дълголетието питах.
- Ааа, дълголетието ли? Чист въздух, прясно мляко, такива работи...
За да се измъкне от неловкото положение, журналистката решила да обърне в по-романтична посока, пък и да се покаже по-отракана, та попитала:
- Абе дядо, с твоя богат житейски опит... кои са най-милите, най-запомнящите се думи след секс?
- Аааа, помня, помня! Пъдарят каза, че ако пак ни хване в лозето, ще ни счупи ръчичките.
/е, да не кажете, че е спам, има връзка с темата/
dampi0 - напреднал
Купуват се смарт ключове и контакти, такива, които да могат да се връзват към домашната мрежа, съответно да могат да бъдат управлявани през телефона или компютъра. Настройвате ги ръчно или с изкуствения интелект (помощник) на Сири, Алекса или Гугъл, кога да се пускат. Може да се създадат различни графици на пускане и спиране осветлението и устройствата в различни помещения. Може примерно, ако имате музикална уредба да я нагласите да дъни музика за 1 час на макс в различни часове. Да стартирате филм с уестърн и престрелки, или пък, може да използвате пример като във филма "Сам вкъщи" и да пуснете влакче с картонени фигури да обикаля около прозорците. :D Въпрос на въображение.
infomar
Няма ли някакъв начин да се намери "газ от който може да се заспи". Нямам представа какъв и дали се продава у нас. С някакво устройство се свързва "тапата" с дръжката на вратата. При отваряне на вратата той се изпуска и крадецът заспива. Едновременно с това се подава сигнал по някакъв начин на собственикът за наличие на крадец в жилището му.
Друг вариант - свързване дръжката с кондензатор, който се изпразва в него....

Шибана работа. Да мислиш как да се пазиш от крадци и да ти взимат отчисления от заплатата с които да хранят полицията която ни "пази".
А защо не на видно място в домът, да се сложи надпис с адресите на местните полицаи и с информация, че имат скрито килограм злато. :-D :?
brick - специалист
нед юни 13, 2021 7:39 aminfomar написа:
Няма ли някакъв начин да се намери "газ от който може да се заспи". Нямам представа какъв и дали се продава у нас. С някакво устройство се свързва "тапата" с дръжката на вратата. При отваряне на вратата той се изпуска и крадецът заспива. Едновременно с това се подава сигнал по някакъв начин на собственикът за наличие на крадец в жилището му.
По какъв начин планирате да се избавите от трупа? :cool:
kuger - майстор
Пържоли, луканка, пача и т.н. :evil: Друго не заслужават!
По темата:
Преди седмица на село "гастролираха" наркоманчета, влизали са в къщи със спящи хора. Накрая гепили джипа на наши роднини и ги оставиха без работно конче /пчелари са/. Поне го намериха, сега е арестуван заради следствието.
пп: На времето кога бяха на мода руските пазари си купих руска аларма за кола. В комплекта имаше две "приспивателни" шашки, с 12V запалване. Пишеше, че осигурявали 30 минути сън. Но самото управление на алармата беше много калпаво и не посмях да я монтирам щото първо мен щеше да приспи. Не пишеше какво съдържа. Разкарах я.
brum - майстор
Мога да споделя малко опит от преди години. Камера която снима и като засече движение праща email. Получаваш съобщението със снимката в рамките на секунди. Уговорка със СОТ-аджиите при сигнал от моя страна да видят какво става на обекта. Или ако не искат - задействаш някой датчик на СОТ-а отдалечено. Едно реле с един резистор вързано успоредно на някой от магнитните датчици върши чудесна работа.

Цялото това нещо го сътворих след като ми изнесоха дървата за огрев. После камерите го плашеха достатъчно явно и снимки идваха само с разни животни. Котки, кучета и птици.

Имаше едно изключение - гледам някакви лели в двора. Звъннах на СОТ-а и им казах, че имам човек в двора и да идат да проверят какво става. Оказа се, че това били хората дето проверявали електромерите. Реагираха за минута и малко по спомен. Реално седянката им беше на 200м по права линия.
infomar
нед юни 13, 2021 11:59 ambrick написа:
нед юни 13, 2021 7:39 aminfomar написа:
Няма ли някакъв начин да се намери "газ от който може да се заспи". Нямам представа какъв и дали се продава у нас. С някакво устройство се свързва "тапата" с дръжката на вратата. При отваряне на вратата той се изпуска и крадецът заспива. Едновременно с това се подава сигнал по някакъв начин на собственикът за наличие на крадец в жилището му.
По какъв начин планирате да се избавите от трупа? :cool:
Викаш полицията да го прибере, ако газът е упойващ. Все пак той е жив. Да обяснява какво прави в чужда къща.
brum - майстор
Газ, бомби, ток - все неща дето могат да вкарат собственика в затвора за убийство. Даже предполагам, че ще се води предумишлено, щото тока нарочно е пуснат там с умисъл.

Мислете малко по-рационално. Ако бяхме САЩ и имаше в конституцията нещата за неприкосновена собственост можеш да го убиеш ако влезе у вас. Ама сме в България и за това се влиза в затвора.

Та така - тия дето крадат някой трябва да ги респектира. Тоя някой е държавата и органите дето се грижат за спазване и прилагане на закона. На обикновеният човек механизма да влия върху тези процеси при нас е само един - изборите :) .
dampi0 - напреднал
нед юни 13, 2021 11:59 ambrick написа:
нед юни 13, 2021 7:39 aminfomar написа:
Няма ли някакъв начин да се намери "газ от който може да се заспи". Нямам представа какъв и дали се продава у нас. С някакво устройство се свързва "тапата" с дръжката на вратата. При отваряне на вратата той се изпуска и крадецът заспива. Едновременно с това се подава сигнал по някакъв начин на собственикът за наличие на крадец в жилището му.
По какъв начин планирате да се избавите от трупа? :cool:
:lol: :rofl:

Това ми напомня за един комшия, където ходеше да причаква и търси нарушители в депата за желязо. Викал им нещо от сорта: "Или се предаваш и си признаваш или ей тоя кол в главата ще ти го счупя" Споменавал е, че понякога ги е търсил по цели дни.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: