Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
roshav ohluv - специалист
вт юли 20, 2021 6:47 pmn_a написа:
Я, няма ми го полвинта мнение :-) Земаш парче фазер и един човек да ти прави "маска" докато пръскаш
Хах, точно това си мислех, но с парче стиропор :) Абе ще стане, само още малко да попие идеята.
savagebs - специалист
Тъй като и аз съм в процес на мазане :) си измислих моя рецепта за външна мазилка, 2х20кг речен пясък, 1 торба лепило 25 кг за плочки баумит бейсик,7 шепи полипропиленови фибри, половин литър водно стъкло , 12-13 кг цимент, 7-8кг кг сух варов разтвор риофикс 950, Въпросния разтвор бъркам в голям леген и мажа с маламашка. Получава се слой около 1.5см на една ръка, не слагам майки и не пердаша, крайния ефект е много здрава и грапава мазилка която мисля че е по трайна от чисто варовата .Излиза един 90 литров леген пълен до горе или около 9 кофи мазилка.Не дърпа бързо и никъде нямам напукано.Една кофа я мятам за около 7 мин.Преди да мажа мокра с вода с ръчна пръскачка, при топло време може да се мокри и след като започне да стяга.
Иначе най евтино е да се вземе 2-3 кубика вар от някой варов възел но ако работиш сам докато измажеш варта ще е станала на буци .
chapara - майстор
ср юли 21, 2021 10:12 amsavagebs написа:
Тъй като и аз съм в процес на мазане
Иначе най евтино е да се вземе 2-3 кубика вар от някой варов възел но ако работиш сам докато измажеш варта ще е станала на буци .
Няма да стане на буци, ако се изкопае един кратер в средата на варта и се сипва периодично вода в кратера, това на 3-4ти ден, след като се изцеди и се покрие с наелон за да не се изпарява водата😎

Тема "Въпрос за варов разтвор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: