Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kuuuuuul - майстор
Оставете тая вар,от както открих заместителите и,не искам да чувам за нея.
nikolaytatarov - специалист
kuuuuuul написа:
Оставете тая вар,от както открих заместителите и,не искам да чувам за нея.
Здравеите ,колега били пообяснил малко като на лаик в областа ,че ми е много интересно,опитвам се да правя разни ремонти в къщи и информацията ще е полезна за доста такива като мен с повърхносни познания.Благодаря.
kuuuuuul - майстор
Разтвора се приготвя от цимент и пясък, а вместо вар се слага минимално количество от течност която замества варта.Разтвора става пластичен,маже се много добре и става много здрав.Има на различни фирми.
http://napravisam.net/?p=12408
http://www.isomat.bg/%D0%94%D0%BE%D0%B1 ... ducts.html
С тези съм работил.Стават и за замазки.
tretre - специалист
emilganev написа:
tretre написа:
Варо-цименто пясъчен разтвор за зидане на тухли тежи 1700 кг/м3.
От бетоновия възел най-вероятно ще ти докарат хоросан, който е с 200 кг по-лек.
След това се прибавя цимент преди зидането.
Това което продават в торбите с пясък,готовия разтвор,вар ли е или хоросан
хоросан
tanosliven - специалист
За какво ще я използваш?За зидане и мазане по-добре използвай заместител.
tretre написа:
emilganev написа:
tretre написа:
Варо-цименто пясъчен разтвор за зидане на тухли тежи 1700 кг/м3.
От бетоновия възел най-вероятно ще ти докарат хоросан, който е с 200 кг по-лек.
След това се прибавя цимент преди зидането.
Това което продават в торбите с пясък,готовия разтвор,вар ли е или хоросан
хоросан
Не коментирам в момента заместители.След като е хоросан,тогава върпоса се променя от колко тежи вар и пясък на вар и хоросан
tretre - специалист
Варта може да бъде:
негасена на бучки
негасена на прах
гасена на прах
гасена с вода
гасена с пясък и вода
последното се нарича хоросан и тежи 1500кг/м3
Ако гониш цена най-евтино е от варов възел да вземеш един камион 2,3,4 кубика, но предварително трябва да имаш корито където да изсипят разтвора.
tretre написа:
Варта може да бъде:
негасена на бучки
негасена на прах
гасена на прах
гасена с вода
гасена с пясък и вода
последното се нарича хоросан и тежи 1500кг/м3
Ако гониш цена най-евтино е от варов възел да вземеш един камион 2,3,4 кубика, но предварително трябва да имаш корито където да изсипят разтвора.
Имам всичко за да побера 3 кубика от варов център.Само че като я докарат,по скоро прилича на бебешка дрисня със сив цвят.Мяташ с мистрията то не се лепи.Една камара цимент слагам та да може да лепи.А тези в пакетчетата и то едни определени са перфектни от към това отношение.Вътре в пакета няма вода.И като го изсипя в коритото трябва да добавя вода та да мога да го разбъркам.
tretre - специалист
тогава си купи пясък
1кубик пясък
150 кила цимент
150 кила гасена вар
200- ина литра вода
tzetzo160 - специалист
Здравейте! Скоро ще ми предстои измазване на къща отвътре и се насочих към варо-циментовата мазилка, като бюджетен вариант. Ще си забърквам разтвора според това колко ще мога да отработя. Ще разчитам и на бетонобъркачка за помощник, но досега не съм бъркал с нея мазилка. От това което прочетох в темата и съвета на колегата kuuuuuul, реших да използвам пластификатор, вместо вар, като не съм сигурен дали това ще създава проблем при бъркането с бетонобъркачката. Въпросът ми е: съотношението на разтвора при използването на пластификатор, същото ли е, както с варта, тоест 4:1:0,5 (пясък, вар, цимент). Тоест на мястото на варта добавям от химията, съобразено с количеството цимент вече! Ще пресявам пясъка преди работа, но не съм сигурен с каква едрина да е ситото. Предполагам 3мм квадратче. Благодаря за помоща!

Тема "Въпрос за варов разтвор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: