Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rendo - специалист
Здравейте имам една бака 25 кила латекс "Боро" която е от миналата зима не се е втвърдил но за съжаление миналата зима замръзна 2 пъти :(
Въпроса ми е дали бих могъл сега да боядисвам с него и трябва ли да го цедя през чорапогащник или трябва Ц200 да му сложа малко или като цяло това замръзване не му се е отразило.

Ще съм ви много благодарен ако дадете по едно мнение.
Rumen Iankov - специалист
Ако е замръзнал нищо не можеш да направиш.В латекса остават едни дребни частици които дори с чорапогащник няма да можеш да изчистиш.По добре си вземи нов.Стария ще ти създаде много ядове.
masteradmin - майстор
Аз бих го изхвърлил ще стои като пресечен. Латекса трябва да е "мазен" и да лепне. При това не е толкова скъп, че да неможе да си купиш нов.
rendo - специалист
Ехххх яд 25 кила фира ама сега по добре да даде човек 40 лв от колкото после 3 дена със шпаклата да сваля и да се псува
rendo - специалист
А този с един чорапогащник и малко ц200 и доста оцветител да не си личи лепилото и ще свърши страхотна рабоита за стълбищната площадка :)
bisplus - специалист
Не се занимавай с глупости...изхвърли го. :cool:
masteradmin - майстор
Е щом е за стълбите :) защо пък не пробвай.
Найка - помощник
Подобен латекс рискувах да използвам + С200 за боядисване на конструкция вид пресечена пирамида от гипскартон , над камината. Добавих и ситни дървени стърготини / по съвет на майстор/ Получи се ефект на пръскана мазилка , има вариант да се докара и "надрана " мазилка
Здраво е и до сега не е мръднало.
всъщност става и с пресен латекс, де:-)) Проблемът е, че после трудно се сваля, но пък се боядисва успешно.
Дано да съм била полезна.
rendo - специалист
Благодаря ти това е интересна идея със стърготините не съм се сещал.

а що се отнася до въпроса ми с латекса беше да знам дали има смисъл да копувам нов или можех и с този да карам в крайна сметка купих Леко и съм много доволен от него.
А с борото мисля да сложа Ц200 и по силен оцветител за да не си личи лепилото и да боядисам с него стълбищната площадка...

Тема "Замръзанал Латекс "Боро"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: