Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте,
Правя си подово /водно/ у дома и ми предстои да му направя замазка - към 30м2.
Гледам из нета има фирми, които правят бетона да изглежда като калибрирания гранитогрес - полиран и лъскав, с текстура, също като плочите, само че без фуги и т.н. Дали се хващат фирмите да правят такива неща по апартаменти, или ако не е гранд-хотел, само ти се изсмиват?
Има и други решения - щампован бетон, микротоп... също така красиви на картинка - кои от тях биха били удачни за малка площ като тази?
Харесва ми, че настилката става без прекъсване и лесно се поддържа
Винаги мога накрая да мина на решение с плочи.. Съпоставима ли е цената с епоксидните, с калибрирания грес?
Армагедон - специалист
имаш предвид щампован бетон, полирания е друго, не е за дома. За 30 квадрата ще дойдат щото е криза, пиши каква цена си договорил.
Успех !!!!!!
Още съм на етап да правя замазката над тръбите. На 3 етаж и нямам асансьор, мислех да викам бетонпомпа да я вдигне, но се оказа, че замазка м20 не може да се вдига с помпа - минавала през клапите и там... така че - по китайския метод! Да са ми здрави колегите, че се съгласиха да дойдат да я вдигнем.
Иначе нямам оферти, аз съм в Силистра, тук само един прави шлайфан бетон, и това го научих днес. Има и само един, който щампова бетон - виж, него ще го питам и ще пиша тук за офертата.
Ако цените са сравними с греса...
По подовото имам само един недостатък- около вратата на всекидневната се оказа, че е по-високо и там няма да е 5 см. замазката над тръбите, а 3. Обаче, ако е гореща точка, винаги мога да метна някякко килимче отгоре - тип уелкъм ту тропикал парадайз ;)
rulom - модератор
Полиран бетон в апартамент, с подово :? На мен ми звучат малко проблемни нещата, ама нека колегите кажат. Не за друго, ами заради подовото, има опасност от напукване.
sasooooooooo - "специалист"
Всъщност имаш ли вече замазка под тръбите или това е нов апартамент? Защото нали разбираш, че по-добре да изкъртиш канали в старата замазка, отколкото да правиш нова.
С 3см над тръбите, какъв ефект очакваш?
Армагедон - специалист
Според мен лепи си гранитогреса, не си създавай главоболия. Не че не ми е интересна идеята ти !!!!!!
karamundi - специалист
излъгали са те за височината може да се вдига замазка колкото се вдига пушката примерно до 6ти етаж
silllveto - Майсторица
Харесва ми, че настилката става без прекъсване и лесно се поддържа
Той и греса става без прекъсване, фугира се :-D И няма да ти къса мопа като миеш.
Иначе идеята ми харесва, но за арт-ателие или гараж.
failure - специалист
Живо се интересувам как се прави полиран бетон? Искам да си направя пътеките в двора така.
laki1968 - специалист
failure написа:
Живо се интересувам как се прави полиран бетон? Искам да си направя пътеките в двора така.
не ти трябва....ще се пребиеш-пързаля се за страх

Тема "Полиран бетон у дома?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: