Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Вдигнахме замазката.
Три часа 12 души, без много да се морим.
Както се казва, око се плаши, ръка - не! Докараха я земновлажна, аз си мислех, че ще е рядка и само ще пълним и вдигаме, но по-добре стана така. Първо се правят бъркала по малко, добавя се вода и се обърква.. 1.5 м3 така ги бъркахме и вдигахме, че майсторите едвам успяха да запалят по 2 цигари. Накрая каквото остана отиде за благоустройство по кооперацията. Хе-хе.. имам алея на славата, със звезда, и съм си оставил ръцете там. Де що деца имаше по улицата, и те оставиха я ръчица, я краче... разбира се и котките също.
Значи, щампования бетон е 45 лв квадрата. Но местната фирма има само външни щампи. Полираният бетон наистина е скъп за малки помещения. Има един куп различни машини, които трябва да се сменяват. Ако се прави мол, има смисъл - и наистина е само за вътрешно. Аз се спирам на грес, калибриран. Там, където е по-тънка, ще сложа ламинат - има такива със символ, че стават за подово.
Сега прекарвам остатъка от ВиК и ел инсталациите и ще почвам картона.
За технологиите просто питай гугъл. Има две-три пловдивски фирми, които са добри. На мен са ми далече. Иначе, ако бях по-наблизо, щях да си наема някоя за микротоп.
За напукването - сума ти фирми родават полипропиленови фибри - добавят се във бетонвъзела към замазката. Струват по 6-10лв за кубик. Те фирмите за сухи смеси това правят- разбъркват цимента с фибри, слагат му тайни добавки, пълнят в чувалче и кеф ти лепило, шпакловка.. само да има кой да строи и ремонтира. А то винаги има!
kuuuuuul - майстор
Според мен няма за какво да се притесняваш,още повече пред вратата там където става най голямо течение,а и температурата е ограничена така че няма опастност да се опариш.Даже мисля че така е станало по добре. :prost:
failure - специалист
laki1968 написа:
failure написа:
Живо се интересувам как се прави полиран бетон? Искам да си направя пътеките в двора така.
не ти трябва....ще се пребиеш-пързаля се за страх
Мерси :x
HX_Vextor - специалист
По принцип замазка се полира много трудно с доста работа и крайният ефект никога не е като този при бетона :? А за да се полира задължително трябва да е пердашена добре , най-уда4но с хиликоптер :cool:
HX_Vextor - специалист
failure написа:
laki1968 написа:
failure написа:
Живо се интересувам как се прави полиран бетон? Искам да си направя пътеките в двора така.
не ти трябва....ще се пребиеш-пързаля се за страх
Мерси :x
Има Анти-слип сийлъри :razz:
mladkal - майстор
Полиран бетон в апартамент си е кофти идея... Първо, че самата технология на изработване е сложна, трудоемка и мръсна. Вкараш ли "хеликоптер" (машината за полиране) той не ще може да ти вземе ъглите (технологично) и от там се почва с разни абразиви и ъглошлайфове и др подобни машинарии...Мръсотията е огромна и не си струва идеята. Като искаш нещо яко, полирано се ориентирай както ти казаха към гранитогрес, мрамор или нещо подобно..


Относно пътеки от полиран бетон в двора - зависи колко са широки, имат ли наклон и т.н.
Мога да попиша по темата, но дали си заслужава труда....!?
HX_Vextor - специалист
mladkal написа:
Полиран бетон в апартамент си е кофти идея... Първо, че самата технология на изработване е сложна, трудоемка и мръсна. Вкараш ли "хеликоптер" (машината за полиране) той не ще може да ти вземе ъглите (технологично) и от там се почва с разни абразиви и ъглошлайфове и др подобни машинарии...Мръсотията е огромна и не си струва идеята. Като искаш нещо яко, полирано се ориентирай както ти казаха към гранитогрес, мрамор или нещо подобно..


Относно пътеки от полиран бетон в двора - зависи колко са широки, имат ли наклон и т.н.
Мога да попиша по темата, но дали си заслужава труда....!?
Разграни4авай понятията ПОЛИРАН и ШЛАЙФАН бетон братле ,разликата е огромна ..... :razz:

а м-у другото полирания бетон е 100 пъти по добре от грес :roll:
Изображение
Армагедон - специалист
HX_Vextor с какъв препарат е третирана настилката ???
ефекта е наистина поразяващ !!!
rockwall - майстор
огледалноооо

сещам се за един виц за една жена и вакуум .... :lol:
HX_Vextor - специалист
съ
penchev написа:
HX_Vextor с какъв препарат е третирана настилката ???
ефекта е наистина поразяващ !!!
Полирането братле е наистина сложен процес , нужни са скъпи машини ,скъпи консумативи и много време...

Химията с която се третира е единствено и само завършваща (импрегнатори ) които го пазят от петна да ре4ем.. Самият блясък идва от самото полиране .. В българия естествено това не винаги е така , 90% от фирмите които се занимават с това за4истват бетона така да ре4ем ,до стъпка със зърненост 100-200 след което се праска смолиста запе4атка прозра4на и хората викат ... ЕЕЕЕ кфо стъкло :lol: ама стъклото след 1 месец е зверски надрано :cry:

Ние полираме от 20 метални диаманти до 3600 или 7200 полиращи , има естествено и завъшваща химия но темата ще стане дълга :lol: :lol:

Тема "Полиран бетон у дома?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: