Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте,
боксониерата,който закупих се намира в нова кооперация,която дори няма акт16.
Проблема е,че в стаята тавана е шпаклован,обаче от арматурата ли,от какво ли,има петна от ръжда избили на шпакловката и сега се чудя какво да правя.
Нямам много пари и предпочитам най-евтиния вариант.
Затова се чудя,няма ли някакъв грунд,с който да се мине шпакловката и да не избият тези ръждиви петна вече.И след това да си мина с нормален латекс.
Другият вариант,за който си мисля е да изчукам петната до арматурата и след това да се шпаклова наново с някакво лепило.И чак тогава да боядисвам?
Кажете какво мислите вие по този проблем и има ли други сравнително евтини варианти да разреша тоя проблем!
Илиян Илиев™ - майстор
Значи първо се отстранява причината за ръждясване на арматурата. Ако не е от протекъл покрив, то значи че арматурата на плочата не си е на мястото и е ръждясала от варта в мазилката.

Като втора стъпка се избива всичко до здраво, арматурата се изчиства до блясък. Обработва се с подходящи материали(препоръчвам да се прегледа каталога на weber broutin).

Третата стъпка е мазане, шпакловка и боя.
Илиян Илиев™ написа:
Като втора стъпка се избива всичко до здраво, арматурата се изчиства до блясък
Това не виждам как ще стане.
То,ако е толкоа трудно по-добре да сложа окачен таван за около 500 лв,но аз търся евтин и най-важното лесен вариант за справяне с проблема.
Наистина ли няма някакъв покривен грунд,през който ръждата да не може да избие?
svetliopi44 - Чирак...
astragon... Илиян Илиев™ Иска да каже да премахнете причинителя ... прав е ... махнете само там където е ръждата мазилката и ще стигнете до някоя арматура подала се от бетона ... намажете я с алкидна боя и готово ... работа за 1 час със почистването а боя за 5-6 лева ,... от това по-евтино няма ... всяко едно замазване и маскиране на нещата ще доведат до по-големи разходи в бъдеще... освен да не е целия таван на петна ... обяснете и ако може дайте снимка ако е много зле ...май картон ... :)
Успех
iveliks - специалист
нека и аз да споделя моят опит с този проблем при мен в шпакловката се оказа ,че има парчета "желязна руда " или нещо което е останало при промиването на пясъка и при варовият разтвор след като шпакловахме с гипс на стената избиха ръждиви питна или точки и това не е от арматура защото по стената няма такава и ги минах с грунд преди латекса и ги запечатих след това латекса ги покри и забравих че ги е имало така че пробвай може да не е от арматура та и виж варянта с грунда и след това латекс.
Domashen_maistor - специалист
Само да поправя колегата Илиев, щото ръждата не се появява от варта, а от гипса /новите строежи обикновено са с гипсова мазилка/. Иначе най-чистото решение /за мен/ го е написал. Сваля се мазилката дето е поръждавяла, вижда се причинителя, маха се ръждата /с телена четка, после най-добре боя 3 в 1/ и после отново се замазва. Наскоро ми се случи така да открия цял гръмоотвод, който строителя беше решил, че за по-лесно може да прекара през помещението, а не по фасада.
georosi - специалист
Няма смисъл нищо да се избива,да се замазва и т.н.Само там където е избила ръждата с блажна боя -с четка или гъба и се нанася с натупване за да не си личи при нанасянето на латекса.Блажната боя може да се нанесе и след първата ръка латекс.
chapara - майстор
Леко очукване ,подмазване с теракол,шпакловане ,ако след първа ръка латекс избие още накъде,блажна боя и пак латекс.
iveliks написа:
нека и аз да споделя моят опит с този проблем при мен в шпакловката се оказа ,че има парчета "желязна руда " или нещо което е останало при промиването на пясъка и при варовият разтвор след като шпакловахме с гипс на стената избиха ръждиви питна или точки и това не е от арматура защото по стената няма такава и ги минах с грунд преди латекса и ги запечатих след това латекса ги покри и забравих че ги е имало така че пробвай може да не е от арматура та и виж варянта с грунда и след това латекс.
E,то това е перфектния вариант,но дали е възможно толкова лесно.
Всички казват,че петното от ръжда ще избие над грунда и латекса.
Ти с какъв грунд го намаза,че при теб не е избила ръждата?
georosi написа:
Няма смисъл нищо да се избива,да се замазва и т.н.Само там където е избила ръждата с блажна боя -с четка или гъба и се нанася с натупване за да не си личи при нанасянето на латекса.Блажната боя може да се нанесе и след първата ръка латекс.
Искаш да кажеш,че ако сложа малко блажна боя няма да избие?
А няма ли да си личи блажната боя под латекса?
И как става това нанасяне с натупване?
Моля те обясни ми подробно,защото това звучи добре,но дали ще стане толкова лесно?

Тема "Петна от ръжда в/у шпакловката на тавана в стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: